---
title: "VALO MOTORSENTER AS (929921283): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VALO MOTORSENTER AS i Nome hadde 123 260 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Tobias Vehus. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/929921283-valo-motorsenter-as"
---

# VALO MOTORSENTER AS

Detaljhandel med motorvogner · Nome

- Org.nr: 929 921 283
- Daglig leder: Tobias Vehus

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 123 260 kr
- Driftsresultat 2025: 95 788 kr (Margin 77,7 %)
- Etablert: 2022

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 24,72 (meget god). Opp fra 4,86 i 2024
- Soliditet: 96,0 % (meget god). Opp fra 79,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −31,8 % | - |
| Driftsmargin | 70,6 % | - | 77,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −38,6 % | 50,3 % |
| Likviditetsgrad | 7,12 | 4,86 | 24,72 |
| Soliditet | 86,0 % | 79,4 % | 96,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,3 | 0,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 209 | −39 | 123 |
| Driftsresultat | 148 | −67 | 96 |
| Årsresultat | 114 | −67 | 86 |
| Driftsmargin | 70,6 % | - | 77,7 % |
| Sum gjeld | 34 | 37 | 10 |
| Sum driftskostnader | 62 | 27 | 27 |
| Finansresultat | −3 | −1 | −3 |
| Resultat før skatt | 144 | −67 | 93 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | - |
| Omløpsmidler | 242 | 177 | 237 |
| Sum eiendeler | 242 | 177 | 237 |
| Egenkapital | 208 | 141 | 227 |
| Kortsiktig gjeld | 34 | 37 | 10 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Tobias Vehus: Daglig leder
- Olav Tvenge: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Strengenvegen 31, 3825 Lunde
- Postadresse: c/o JRM Regnskap AS, Postboks 158, 4662 Kristiansand S
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.810 Detaljhandel med motorvogner
- Etablert: 02.09.2022
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Regnskapsfører: [FRISIKT SØR AS](https://www.norscout.com/no/company/932372894-frisikt-sor-as)
- Størrelse: Nr. 2 239 av 2 413 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kjøp og salg samt kommisjon og auksjon av motoriserte kjøretøy og det som naturlig hører sammen med dette, samt deltagelse i andre selskap.

## Siste endringer

- 03.09.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 23.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000294580&sokeverdi=929921283&spraak=nb)
- 24.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000624445&sokeverdi=929921283&spraak=nb)
- 24.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000624444&sokeverdi=929921283&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [AUTO NOME AS](https://www.norscout.com/no/company/925145351-auto-nome-as) | Nome | - | 23,3 mill. kr | −30,8 % |
| [LANGENES AS](https://www.norscout.com/no/company/912488888-langenes-as) | Nome | - | 14 500 kr | - |
| [LUNDE BILSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/921161786-lunde-bilsenter-as) | Nome | - | 38,3 mill. kr | +30,7 % |
| [SPORTSKJØRING AS](https://www.norscout.com/no/company/933882543-sportskjoring-as) | Nome | - | 699 148 kr | - |
| [KREATIVEHJERTER AS](https://www.norscout.com/no/company/918720006-kreativehjerter-as) | Nome | - | 41 463 kr | - |
| [MIDT-TELEMARK VED ETC. AS](https://www.norscout.com/no/company/918367241-midt-telemark-ved-etc-as) | Nome | - | 910 052 kr | −21,9 % |
| [DALE CATERING AS](https://www.norscout.com/no/company/930797456-dale-catering-as) | Nome | - | 1,77 mill. kr | −2,3 % |
| [LØKKABAKKEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989114026-lokkabakken-holding-as) | Nome | - | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 24.05.2026.
