---
title: "COVR AS (929939891): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "COVR AS i Randaberg hadde 2,16 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Daglig leder er Svein Åge Risheim. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/929939891-covr-as"
---

# COVR AS

Produksjon av tekstiler til teknisk og industriell bruk · Randaberg · Etablert 2022

- Org.nr: 929 939 891
- Daglig leder: Svein Åge Risheim (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,16 mill. kr (+23,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 19 797 kr (Margin 0,9 %)
- Ansatte: 5

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 2,6 % (svak). Opp fra −50,7 % i 2024
- Likviditet: 1,03 (tilfredsstillende). Ned fra 1,25 i 2024
- Soliditet: −102,5 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −113,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | −50,7 % | 2,6 % |
| Driftsmargin | - | −1,9 % | −14,3 % | −25,8 % | 0,9 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,14 | 1,25 | 1,03 |
| Soliditet | - | 3,4 % | −32,2 % | −113,3 % | −102,5 % |
| Gjeldsgrad | - | 28,3 | - | - | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | 254 | 2 342 | 1 756 | 2 163 |
| Driftsresultat | - | −5 | −335 | −454 | 20 |
| Årsresultat | 0 | −6 | −370 | −457 | −19 |
| Driftsmargin | - | −1,9 % | −14,3 % | −25,8 % | 0,9 % |
| Sum gjeld | 0 | 676 | 1 423 | 1 511 | 1 625 |
| Sum driftskostnader | - | 258 | 2 678 | 2 209 | 2 143 |
| Finansresultat | - | −1 | −35 | −3 | −39 |
| Resultat før skatt | - | - | −370 | −457 | −19 |
| Anleggsmidler | 0 | 48 | 168 | 126 | 31 |
| Omløpsmidler | - | - | 908 | 583 | 772 |
| Sum eiendeler | 0 | 700 | 1 077 | 709 | 803 |
| Egenkapital | 0 | 24 | −346 | −803 | −822 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 424 | 467 | 751 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 999 | 1 044 | 874 |

## Ledelse og styre

- Svein Åge Risheim: Daglig leder og styrets leder
- Liv Drågen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Randabergveien 333, 4073 Randaberg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 13.960 Produksjon av tekstiler til teknisk og industriell bruk
- Etablert: 31.08.2022
- Tidligere navn: AFAS 310822-20 AS (2022)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 15.11.2022
- Regnskapsfører: [RANDABERG REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/988980315-randaberg-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 48 av 82 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive med produksjon, reparasjon og salg av industrisøm og båtkalesjer og annet som står i forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 12.11.2025: Antall ansatte endret til 5

## Kunngjøringer

- 02.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000487548&sokeverdi=929939891&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MØRE BÅND & VEV AS](https://www.norscout.com/no/company/996132218-more-band-vev-as) | Tingvoll | 5 | 4,28 mill. kr | +6,4 % |
| [GLENNAS PRODUKTER AS](https://www.norscout.com/no/company/819874212-glennas-produkter-as) | Midt-Telemark | 5 | 805 417 kr | - |
| [ETEKA AS](https://www.norscout.com/no/company/980865673-eteka-as) | Sveio | 5 | 4,32 mill. kr | +22,7 % |
| [PLAMEK FABRIC PRODUCTION AS](https://www.norscout.com/no/company/832539252-plamek-fabric-production-as) | Krødsherad | - | 12,3 mill. kr | - |
| [MÅLØY INDUSTRISØM AS](https://www.norscout.com/no/company/964989133-maloy-industrisom-as) | Kinn | 5 | 5,6 mill. kr | +0,7 % |
| [TECHSEAM AS](https://www.norscout.com/no/company/989165348-techseam-as) | Sandnes | - | 11 mill. kr | +17,7 % |
| [ELVSTRØM SAILS NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/976943309-elvstrom-sails-norge-as) | Tønsberg | 5 | 8,25 mill. kr | −22,2 % |
| [ROBOL AS](https://www.norscout.com/no/company/935490839-robol-as) | Oslo | - | 10 mill. kr | +13,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
