---
title: "OLE G NORD-VARHAUG & CO AS (930005134): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "OLE G NORD-VARHAUG & CO AS i Hå hadde 26,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 12 ansatte. Daglig leder er John Arild Nord-Varhaug. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/930005134-ole-g-nord-varhaug-co-as"
---

# OLE G NORD-VARHAUG & CO AS

Produksjon av jordbruks- og skogbruksmaskiner · Hå · Etablert 1981

- Org.nr: 930 005 134
- Telefon: 51 43 02 44
- Daglig leder: John Arild Nord-Varhaug (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 26,3 mill. kr (−41,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 528 896 kr (Margin 2,0 %)
- Ansatte: 12

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 4,0 % (svak). Ned fra 31,4 % i 2024
- Likviditet: 7,03 (meget god). Opp fra 3,38 i 2024
- Soliditet: 83,8 % (meget god). Opp fra 73,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −1,3 % | −0,9 % | 31,4 % | 4,0 % |
| Driftsmargin | 6,4 % | −3,0 % | −2,9 % | 23,8 % | 2,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −2,2 % | −2,8 % | 41,1 % | 4,5 % |
| Likviditetsgrad | - | 4,91 | 4,41 | 3,38 | 7,03 |
| Soliditet | 75,9 % | 80,3 % | 72,4 % | 73,6 % | 83,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,2 | 0,4 | 0,4 | 0,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 25 090 | 23 571 | 24 392 | 44 845 | 26 320 |
| Driftsresultat | 1 594 | −709 | −697 | 10 694 | 529 |
| Årsresultat | 1 729 | −400 | −474 | 9 257 | 1 317 |
| Driftsmargin | 6,4 % | −3,0 % | −2,9 % | 23,8 % | 2,0 % |
| Sum gjeld | 7 845 | 5 939 | 9 078 | 11 883 | 6 634 |
| Sum driftskostnader | 23 496 | - | 25 088 | 34 151 | 25 791 |
| Finansresultat | 411 | - | 15 | 999 | 986 |
| Resultat før skatt | - | −548 | −682 | 11 693 | 1 515 |
| Anleggsmidler | 12 297 | 12 854 | 14 005 | 15 362 | 10 843 |
| Omløpsmidler | - | 17 361 | 18 874 | 29 579 | 30 166 |
| Sum eiendeler | 32 521 | 30 214 | 32 879 | 44 942 | 41 010 |
| Egenkapital | 24 676 | 24 275 | 23 801 | 33 059 | 34 375 |
| Kortsiktig gjeld | - | 3 539 | 4 278 | 8 748 | 4 289 |
| Langsiktig gjeld | - | 2 400 | 4 800 | 3 135 | - |

## Ledelse og styre

- John Arild Nord-Varhaug: Daglig leder og styrets leder
- Magnus Nord-Varhaug: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Hatlevegen 4, 4360 Varhaug
- Postadresse: Postboks 14, 4368 Varhaug
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 28.300 Produksjon av jordbruks- og skogbruksmaskiner
- Etablert: 13.03.1981
- Aksjekapital: 33 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.1981
- Revisor: [REVISJON VEST AS](https://www.norscout.com/no/company/982519411-revisjon-vest-as)
- Regnskapsfører: [KOMPLETT ØKONOMI AS](https://www.norscout.com/no/company/992548223-komplett-okonomi-as)
- Størrelse: Nr. 16 av 51 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Industriell virksomhet, samt deltakelse i andre foretakender med økonomisk formål, herunder gjennom aksje- og interessentinnskudd o.l.

## Siste endringer

- 09.10.2026: Revisor endret
- 13.04.2026: Antall ansatte endret til 12

## Kunngjøringer

- 09.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000792105&sokeverdi=930005134&spraak=nb)
- 23.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000294586&sokeverdi=930005134&spraak=nb)
- 19.11.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000842533&sokeverdi=930005134&spraak=nb)
- 02.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000522540&sokeverdi=930005134&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 19.12.2022: Tilskudd fra ENOVA SF, 2,69 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [UNDERHAUG AS](https://www.norscout.com/no/company/972420026-underhaug-as) | Hå | 31 | 53,2 mill. kr | +7,2 % |
| [TEO TEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/936940218-teo-teknikk-as) | Hå | 11 | 20,6 mill. kr | +17,6 % |
| [REIME & CO AS](https://www.norscout.com/no/company/927068486-reime-co-as) | Hå | 32 | 85,5 mill. kr | +12,6 % |
| [TEO GROUP HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/933025845-teo-group-holding-as) | Hå | - | - | - |
| [BRYNE WINCH SOLUTION AS](https://www.norscout.com/no/company/918394230-bryne-winch-solution-as) | Hå | - | 10,5 mill. kr | +6,7 % |
| [SKIPNES MEK VERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/980656667-skipnes-mek-verksted-as) | Aure | 13 | 14,8 mill. kr | −28,2 % |
| [YNDESTAD MEKANISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/936348327-yndestad-mekaniske-as) | Sunnfjord | 11 | 42 mill. kr | - |
| [ULVIKEN MOTORSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/994684507-ulviken-motorsenter-as) | Tønsberg | 13 | 21,5 mill. kr | −23,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 24.05.2026.
