---
title: "VNB MASKINPARK AS (930013870): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VNB MASKINPARK AS i Alver hadde 12 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Yngve Sæterstøl. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/930013870-vnb-maskinpark-as"
---

# VNB MASKINPARK AS

Spesialisert byggevirksomhet i forbindelse med anleggsarbeid · Alver

- Org.nr: 930 013 870
- Daglig leder: Yngve Sæterstøl (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 12 mill. kr (+29,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,21 mill. kr (Margin 18,4 %)
- Etablert: 2022

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 20,1 % (meget god). Opp fra 13,3 % i 2024
- Likviditet: 2,54 (meget god). Ned fra 2,68 i 2024
- Soliditet: 52,6 % (meget god). Opp fra 51,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 22,1 % | 13,3 % | 20,1 % |
| Driftsmargin | - | - | 25,4 % | 18,2 % | 18,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 41,1 % | 26,4 % | 37,2 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,13 | 2,68 | 2,54 |
| Soliditet | - | 62,1 % | 42,0 % | 51,0 % | 52,6 % |
| Gjeldsgrad | - | 0,6 | 1,4 | 1,0 | 0,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | - | 10 715 | 9 297 | 12 036 |
| Driftsresultat | - | 0 | 2 721 | 1 688 | 2 212 |
| Årsresultat | 0 | −445 | 2 003 | 1 211 | 1 691 |
| Driftsmargin | - | - | 25,4 % | 18,2 % | 18,4 % |
| Sum gjeld | 0 | 3 852 | 8 574 | 5 337 | 5 489 |
| Sum driftskostnader | - | 0 | 7 994 | 7 609 | 9 824 |
| Finansresultat | - | - | −153 | −135 | −44 |
| Resultat før skatt | - | - | 2 568 | 1 553 | 2 168 |
| Anleggsmidler | 0 | 3 623 | 2 648 | 2 356 | 1 657 |
| Omløpsmidler | - | - | 12 125 | 8 547 | 9 925 |
| Sum eiendeler | 0 | 10 157 | 14 773 | 10 903 | 11 582 |
| Egenkapital | 0 | 6 305 | 6 199 | 5 565 | 6 093 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 5 701 | 3 193 | 3 900 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 2 873 | 2 144 | 1 588 |

## Ledelse og styre

- Yngve Sæterstøl: Daglig leder og styremedlem
- Helge Emil Sæterstøl: Styrets leder
- Inge Øvretveit: Styremedlem
- Arne Aasgard: Styremedlem
- Mats Ingvar Johansson: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Høylandsvegen 333, 5913 Eikangervåg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.500 Spesialisert byggevirksomhet i forbindelse med anleggsarbeid
- Etablert: 02.09.2022
- Aksjekapital: 60 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 13.12.2022
- Revisor: [TORVUND REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/993550914-torvund-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 42 av 94 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Eie, leie ut og drifte maskiner relatert til brunnboring og liknende arbeid, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.

## Kunngjøringer

- 22.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000411400&sokeverdi=930013870&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HJELMEN AS](https://www.norscout.com/no/company/917568278-hjelmen-as) | Alver | 9 | 4,54 mill. kr | −48,7 % |
| [ROMARHEIM AS](https://www.norscout.com/no/company/921584164-romarheim-as) | Alver | 14 | 11,1 mill. kr | +88,8 % |
| [ROMARHEIM ENTREPRENØR AS](https://www.norscout.com/no/company/997050789-romarheim-entreprenor-as) | Alver | 132 | 894 mill. kr | +23,5 % |
| [LINDÅS RØR & SANITÆR AS](https://www.norscout.com/no/company/935347920-lindas-ror-sanitaer-as) | Alver | - | 15,9 mill. kr | −41,7 % |
| [VEST VVS AS](https://www.norscout.com/no/company/822810772-vest-vvs-as) | Alver | - | 10,9 mill. kr | −28,4 % |
| [REHH AS](https://www.norscout.com/no/company/932285088-rehh-as) | Alver | - | 56,1 mill. kr | −68,2 % |
| [TOTLANDSDAL BYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/993209376-totlandsdal-bygg-as) | Alver | - | 6,17 mill. kr | −27,7 % |
| [ROMARHEIM & RIVENES AS](https://www.norscout.com/no/company/932389665-romarheim-rivenes-as) | Alver | - | 224 mill. kr | +18,2 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 23.06.2026.
