---
title: "STEINAR LAUGSAND HOLDING AS (930014486): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STEINAR LAUGSAND HOLDING AS i Averøy hadde 1 kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/930014486-steinar-laugsand-holding-as"
---

# STEINAR LAUGSAND HOLDING AS

Teknisk prøving og analyse · Averøy

- Org.nr: 930 014 486
- Styreleder: Steinar Arne Laugsand

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1 kr
- Driftsresultat 2025: −26 081 kr (Margin −2 608 100 %)
- Etablert: 2022

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 9,2 % (tilfredsstillende). Ned fra 196,5 % i 2024
- Likviditet: 1 049,84 (meget god). Opp fra 152,50 i 2024
- Soliditet: 73,3 % (meget god). Ned fra 99,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 196,5 % | 9,2 % |
| Driftsmargin | - | - | −2 608 100,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 198,0 % | 8,1 % |
| Likviditetsgrad | 6,53 | 152,50 | 1 049,84 |
| Soliditet | 84,7 % | 99,3 % | 73,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,0 | 0,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 0 | 0 | 0 |
| Driftsresultat | −10 | −9 | −26 |
| Årsresultat | −10 | 3 790 | 302 |
| Driftsmargin | - | - | −2 608 100 % |
| Sum gjeld | 5 | 25 | 1 505 |
| Sum driftskostnader | 10 | 9 | 26 |
| Finansresultat | 0 | 3 820 | 350 |
| Resultat før skatt | −10 | 3 811 | 324 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 0 |
| Omløpsmidler | 35 | 3 845 | 5 648 |
| Sum eiendeler | 35 | 3 845 | 5 648 |
| Egenkapital | 29 | 3 819 | 4 143 |
| Kortsiktig gjeld | 5 | 25 | 5 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Steinar Arne Laugsand: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Øksenvågværet 48, 6530 Averøy
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 71.200 Teknisk prøving og analyse
- Etablert: 08.09.2022
- Aksjekapital: 40 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Regnskapsfører: AVERØY REGNSKAPSLAG SA
- Størrelse: Nr. 324 av 324 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kjøp, salg og forvaltning av aksjer og andre finansielle investeringer, samt kjøp, salg og utleie av fast eiendom og aktiviteter som hører til under dette.

## Kunngjøringer

- 09.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000360983&sokeverdi=930014486&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BÅTKONTROLLEN AS](https://www.norscout.com/no/company/932138263-batkontrollen-as) | Averøy | - | 10,2 mill. kr | +21,1 % |
| [NVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/930020354-nvest-as) | Averøy | - | 35 554 kr | - |
| [OEK HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/915985904-oek-holding-as) | Averøy | - | 0 kr | - |
| [MOHVA AS](https://www.norscout.com/no/company/929406524-mohva-as) | Averøy | - | 55 146 kr | - |
| [KRAMERICA INDUSTRIER AS](https://www.norscout.com/no/company/919200103-kramerica-industrier-as) | Averøy | - | 0 kr | - |
| [VSIMITY AS](https://www.norscout.com/no/company/935692016-vsimity-as) | Averøy | - | 166 500 kr | - |
| [STORM MARINE AS](https://www.norscout.com/no/company/922709017-storm-marine-as) | Averøy | - | 0 kr | - |
| [NDT SERVICES AS](https://www.norscout.com/no/company/912067122-ndt-services-as) | Averøy | - | 282 683 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 10.06.2026.
