---
title: "CERMAQ NORWAY HOLDING AS (930152358): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "CERMAQ NORWAY HOLDING AS i Steigen hadde 15,2 mill. kr i driftsinntekter i 2026. Daglig leder er Kristin Vibeke Hurum. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/930152358-cermaq-norway-holding-as"
---

# CERMAQ NORWAY HOLDING AS

Produksjon av fisk, bløtdyr, krepsdyr og pigghuder i sjø og brakkvann · Steigen

Heleid av [CERMAQ GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/971647949-cermaq-group-as)

- Org.nr: 930 152 358
- Daglig leder: Kristin Vibeke Hurum

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2026: 15,2 mill. kr (+134,3 % fra 2025)
- Driftsresultat 2026: 838 780 kr (Margin 5,5 %)
- Etablert: 2022

## Nøkkeltall 2026

- Lønnsomhet: 43,4 % (meget god). Opp fra 5,0 % i 2025
- Likviditet: 7,77 (meget god). Opp fra 0,00 i 2025
- Soliditet: 97,3 % (meget god). Opp fra 94,6 % i 2025

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 0,0 % | 5,0 % | 43,4 % |
| Driftsmargin | 8,7 % | 3,9 % | −6,0 % | 5,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 0,0 % | 5,0 % | 44,9 % |
| Likviditetsgrad | 4,38 | 0,01 | 0,00 | 7,77 |
| Soliditet | 100,0 % | 94,5 % | 94,6 % | 97,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| mill. kr | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 | 7 | 6 | 15 |
| Driftsresultat | 0 | 0 | 0 | 1 |
| Årsresultat | 4 313 | 0 | 582 | 7 092 |
| Driftsmargin | 8,7 % | 3,9 % | −6,0 % | 5,5 % |
| Sum gjeld | 2 | 655 | 674 | 559 |
| Sum driftskostnader | 1 | 7 | 7 | 14 |
| Finansresultat | 4 313 | 0 | 577 | 7 137 |
| Resultat før skatt | 4 314 | 1 | 576 | 7 138 |
| Anleggsmidler | 12 854 | 11 814 | 12 419 | 16 447 |
| Omløpsmidler | 2 | 6 | 2 | 4 161 |
| Sum eiendeler | 12 856 | 11 820 | 12 421 | 20 607 |
| Egenkapital | 12 854 | 11 164 | 11 747 | 20 048 |
| Kortsiktig gjeld | 0 | 653 | 672 | 536 |
| Langsiktig gjeld | 1 | 2 | 2 | 24 |

## Konsern

8 selskaper.

- [CERMAQ GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/971647949-cermaq-group-as) (Morselskap)
  - [CERMAQ HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/912614956-cermaq-holding-as)
  - CERMAQ NORWAY HOLDING AS (Denne bedriften)
    - [BALLANGEN SJØFARM AS](https://www.norscout.com/no/company/884141982-ballangen-sjofarm-as) (60 % · 71 ansatte)
    - [CERMAQ NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/961922976-cermaq-norway-as) (1 254 ansatte)
    - [CERMAQ NORWAY SALMON AS](https://www.norscout.com/no/company/930152366-cermaq-norway-salmon-as) (17 ansatte)
  - CERMAQ US LLC (Utenlandsk)
  - SOUTHERN CROSS SEAFOOD S.A. (51,9 % · Utenlandsk)

## Ledelse og styre

- Kristin Vibeke Hurum: Daglig leder
- Axel Gustavsen: Styrets leder
- Silvia Segnini: Styremedlem
- Niels Georg Holm: Styremedlem
- Svein Hugo Hansen: Styremedlem
- Sofie Svendsen: Styremedlem
- Julie Tomassen: Styremedlem
- Randi Rydland: Varamedlem
- Ørjan Krüger: Varamedlem
- Svenn-Inge Brattli: Varamedlem
- Morten Mehus: Varamedlem
- Karoline Aspevold: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Nordfoldveien 165, 8286 Nordfold
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 03.211 Produksjon av fisk, bløtdyr, krepsdyr og pigghuder i sjø og brakkvann
- Etablert: 01.10.2022
- Tidligere navn: CNO AS (2023); NFH 221018 AS (2022 til 2023)
- Aksjekapital: 6 030 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 07.05.2026
- Revisor: [DELOITTE AS](https://www.norscout.com/no/company/980211282-deloitte-as)
- Størrelse: Nr. 167 av 288 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investere i havbruksnæringen og leverandørvirksomhet til denne.

## Kunngjøringer

- 20.10.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000808720&sokeverdi=930152358&spraak=nb)
- 22.01.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000025729&sokeverdi=930152358&spraak=nb)
- 22.01.2026: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000025730&sokeverdi=930152358&spraak=nb)
- 22.10.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000798753&sokeverdi=930152358&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NORDNORSK STAMFISK AS](https://www.norscout.com/no/company/995262894-nordnorsk-stamfisk-as) | Steigen | - | 196 mill. kr | −19,1 % |
| [CERMAQ NORWAY SALMON AS](https://www.norscout.com/no/company/930152366-cermaq-norway-salmon-as) | Steigen | 17 | 7,69 mrd. kr | −6,4 % |
| [CERMAQ NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/961922976-cermaq-norway-as) | Steigen | 1 254 | 6,7 mrd. kr | +4,0 % |
| [FOLLA ALGER AS](https://www.norscout.com/no/company/814439062-folla-alger-as) | Steigen | - | 195 mill. kr | +202,1 % |
| [SKOGHEIM FISKERI AS](https://www.norscout.com/no/company/926047302-skogheim-fiskeri-as) | Steigen | - | 2,11 mill. kr | +35,6 % |
| [PER EGIL AS](https://www.norscout.com/no/company/835825892-per-egil-as) | Steigen | - | 485 397 kr | - |
| [BREIVEI AS](https://www.norscout.com/no/company/988629871-breivei-as) | Steigen | - | 54 000 kr | - |
| [FOLDEN AKVA AS](https://www.norscout.com/no/company/995818310-folden-akva-as) | Steigen | 46 | 153 mill. kr | +35,5 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 21.10.2026.
