---
title: "TAVE AS (930153575): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "TAVE AS i Nannestad hadde 6,44 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/930153575-tave-as"
---

# TAVE AS

Engroshandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr · Nannestad

- Org.nr: 930 153 575
- Styreleder: Henrik Roar Sletten

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 6,44 mill. kr (+14,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −259 000 kr (Margin −4,0 %)
- Etablert: 2022

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 2,3 % (svak). Ned fra 18,1 % i 2024
- Likviditet: 0,67 (svak). Opp fra 0,64 i 2024
- Soliditet: −50,4 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −57,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | −79,7 % | 18,1 % | 2,3 % |
| Driftsmargin | - | 4,6 % | −10,4 % | 3,9 % | −4,0 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,56 | 0,64 | 0,67 |
| Soliditet | - | 7,2 % | −54,7 % | −57,1 % | −50,4 % |
| Gjeldsgrad | - | 12,8 | - | - | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | 431 | 7 242 | 5 625 | 6 439 |
| Driftsresultat | - | 20 | −750 | 218 | −259 |
| Årsresultat | 0 | 17 | −749 | 207 | 15 |
| Driftsmargin | - | 4,6 % | −10,4 % | 3,9 % | −4,0 % |
| Sum gjeld | 0 | 528 | 2 309 | 1 734 | 1 837 |
| Sum driftskostnader | - | 411 | - | 5 407 | - |
| Finansresultat | - | - | - | −11 | - |
| Resultat før skatt | - | - | −752 | 207 | 15 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Omløpsmidler | - | - | 1 295 | 1 103 | 1 222 |
| Sum eiendeler | 0 | 569 | 1 295 | 1 103 | 1 222 |
| Egenkapital | 0 | 41 | −708 | −631 | −616 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 309 | 1 734 | 1 837 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Henrik Roar Sletten: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Kreklinglia 11B, 2033 Åsgreina
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.500 Engroshandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr
- Etablert: 04.11.2022
- Tidligere navn: TINQR AS (2022 til 2023)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 09.12.2022
- Størrelse: Nr. 403 av 792 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kjøp, salg og utleie av AV-utstyr og tjenester, og det som står i forbindelse med dette, samt samarbeid med og deltakelse i andre selskaper med tilsvarende formål, og dertil tilhørende virksomhet.

## Kunngjøringer

- 18.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000699569&sokeverdi=930153575&spraak=nb)
- 18.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000699568&sokeverdi=930153575&spraak=nb)
- 22.10.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000797716&sokeverdi=930153575&spraak=nb)
- 22.10.2025: [Revisjon av årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000797717&sokeverdi=930153575&spraak=nb)
- 27.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000717007&sokeverdi=930153575&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TUL HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/937112483-tul-holding-as) | Nannestad | - | - | - |
| [SURELY AS](https://www.norscout.com/no/company/937322593-surely-as) | Nannestad | - | - | - |
| [SP COM AS](https://www.norscout.com/no/company/938452490-sp-com-as) | Nannestad | - | - | - |
| [IPRO AS](https://www.norscout.com/no/company/977093015-ipro-as) | Nannestad | - | 9,3 mill. kr | −1,3 % |
| [MEASUREMENT TECHNOLOGY SERVICES AS](https://www.norscout.com/no/company/921075146-measurement-technology-services-as) | Nannestad | - | 5,9 mill. kr | +56,1 % |
| [VOLLAUGDALEN MØLLE AS](https://www.norscout.com/no/company/993604771-vollaugdalen-molle-as) | Nannestad | - | 16,7 mill. kr | −43,4 % |
| [VERKTØYSLIPING AS](https://www.norscout.com/no/company/913167260-verktoysliping-as) | Nannestad | - | 4,12 mill. kr | +4,1 % |
| [RAIL SUPPLY AS](https://www.norscout.com/no/company/923390375-rail-supply-as) | Nannestad | - | 18,4 mill. kr | +10,5 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 26.09.2026.
