---
title: "GUNNAR KLO EGNESENTRAL AS (930230588): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "GUNNAR KLO EGNESENTRAL AS i Øksnes hadde 13,7 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Arne Erling Karlsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/930230588-gunnar-klo-egnesentral-as"
---

# GUNNAR KLO EGNESENTRAL AS

Fiske og fangst i sjø · Øksnes

Heleid av [GUNNAR KLO AS](https://www.norscout.com/no/company/923584145-gunnar-klo-as)

- Org.nr: 930 230 588
- Daglig leder: Arne Erling Karlsen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 13,7 mill. kr (+6,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 52 499 kr (Margin 0,4 %)
- Etablert: 2022

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 0,6 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −19,6 % i 2024
- Likviditet: 2,63 (meget god). Ned fra 3,03 i 2024
- Soliditet: 19,4 % (god). Opp fra 18,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | −19,6 % | 0,6 % |
| Driftsmargin | - | −96,3 % | −26,7 % | −16,3 % | 0,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −108,7 % | −109,1 % | −10,9 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,14 | 3,03 | 2,63 |
| Soliditet | - | 64,7 % | 22,7 % | 18,8 % | 19,4 % |
| Gjeldsgrad | - | 0,5 | 3,4 | 4,3 | 4,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 55 | 55 | 8 136 | 12 792 | 13 677 |
| Driftsresultat | - | −53 | −2 172 | −2 080 | 52 |
| Årsresultat | 0 | −41 | −1 776 | −1 851 | −173 |
| Driftsmargin | - | −96,3 % | −26,7 % | −16,3 % | 0,4 % |
| Sum gjeld | 0 | 1 068 | 7 569 | 9 190 | 8 109 |
| Sum driftskostnader | - | 108 | 10 308 | 14 872 | 13 625 |
| Finansresultat | - | - | −105 | −292 | −275 |
| Resultat før skatt | - | - | −2 277 | −2 373 | −222 |
| Anleggsmidler | 0 | 708 | 2 309 | 1 777 | 1 317 |
| Omløpsmidler | - | - | 7 488 | 9 536 | 8 741 |
| Sum eiendeler | 0 | 3 027 | 9 798 | 11 312 | 10 058 |
| Egenkapital | 0 | 1 959 | 2 228 | 2 122 | 1 949 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 3 501 | 3 152 | 3 322 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 4 069 | 6 038 | 4 787 |

## Konsern

6 selskaper.

- [GUNNAR KLO HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/925160202-gunnar-klo-holding-as) (Morselskap)
  - [FUGLØYSKJÆR AS](https://www.norscout.com/no/company/991960732-fugloyskjaer-as)
  - [GREEN COD AS](https://www.norscout.com/no/company/924555386-green-cod-as)
  - [GUNNAR KLO AS](https://www.norscout.com/no/company/923584145-gunnar-klo-as) (233 ansatte)
    - GUNNAR KLO EGNESENTRAL AS (Denne bedriften)
  - [ØYFISK AS](https://www.norscout.com/no/company/945095016-oyfisk-as) (48 ansatte)

## Ledelse og styre

- Arne Erling Karlsen: Daglig leder og styrets leder
- Astrid Klo: Styremedlem
- Erling Myrvang: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Havnegata 3, 8430 Myre
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 03.110 Fiske og fangst i sjø
- Etablert: 19.10.2022
- Aksjekapital: 2 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 18.11.2022
- Revisor: [REVICOM AS](https://www.norscout.com/no/company/931282506-revicom-as)
- Størrelse: Nr. 353 av 2 105 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Egning og utleie av liner for hav og kystfiske og annet som naturlig faller sammen med dette.

## Kunngjøringer

- 08.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000519127&sokeverdi=930230588&spraak=nb)
- 07.11.2025: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000823503&sokeverdi=930230588&spraak=nb)
- 08.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000556696&sokeverdi=930230588&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ØKSNESVÆRING AS](https://www.norscout.com/no/company/930145572-oksnesvaering-as) | Øksnes | - | 13,8 mill. kr | +11,2 % |
| [FUGLØYSKJÆR AS](https://www.norscout.com/no/company/991960732-fugloyskjaer-as) | Øksnes | - | 13,5 mill. kr | +19 % |
| [VORNES KYSTFISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/998735211-vornes-kystfiske-as) | Øksnes | - | 15,6 mill. kr | −11,4 % |
| [MEA KYSTFISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/988299553-mea-kystfiske-as) | Øksnes | - | 13,1 mill. kr | +4,8 % |
| [OLAFUR EINARSSON AS](https://www.norscout.com/no/company/931715372-olafur-einarsson-as) | Øksnes | - | 16 mill. kr | −20,9 % |
| [RØSTAD & SØNN AS](https://www.norscout.com/no/company/992280727-rostad-sonn-as) | Øksnes | - | 10,9 mill. kr | +18,2 % |
| [HAVBÅRA AS](https://www.norscout.com/no/company/911894122-havbara-as) | Øksnes | - | 28,1 mill. kr | +13,2 % |
| [SENHOLMBUEN AS](https://www.norscout.com/no/company/997391705-senholmbuen-as) | Øksnes | - | 9,89 mill. kr | +36,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 09.07.2026.
