---
title: "RAAEN SIDER AS (930231010): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RAAEN SIDER AS i Ullensvang er registrert i Enhetsregisteret. Daglig leder er Ådne Raaen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/930231010-raaen-sider-as"
---

# RAAEN SIDER AS

Produksjon av leskedrikker og flaskevann · Ullensvang

- Org.nr: 930 231 010
- Daglig leder: Ådne Raaen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsresultat 2025: −155 009 kr
- Etablert: 2022

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −17,1 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 13,8 % i 2024
- Likviditet: 0,38 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,50 i 2024
- Soliditet: −31,7 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 13,8 % | −17,1 % |
| Driftsmargin | −60,6 % | 29,6 % | - |
| Likviditetsgrad | 0,25 | 0,50 | 0,38 |
| Soliditet | −15,0 % | 0,1 % | −31,7 % |
| Gjeldsgrad | - | 1 025,7 | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 198 | 403 | - |
| Driftsresultat | −120 | 119 | −155 |
| Årsresultat | −138 | 124 | −251 |
| Driftsmargin | −60,6 % | 29,6 % | - |
| Sum gjeld | 940 | 973 | 1 038 |
| Sum driftskostnader | 319 | 283 | 155 |
| Finansresultat | −18 | 4 | −96 |
| Resultat før skatt | −138 | 124 | −251 |
| Anleggsmidler | 582 | 487 | 392 |
| Omløpsmidler | 235 | 487 | 396 |
| Sum eiendeler | 817 | 974 | 788 |
| Egenkapital | −123 | 1 | −250 |
| Kortsiktig gjeld | 940 | 973 | 1 038 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Ådne Raaen: Daglig leder og styremedlem
- Audun Raaen: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Gamlevegen 298, 5777 Grimo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 11.070 Produksjon av leskedrikker og flaskevann
- Etablert: 02.11.2022
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 19.12.2022
- Regnskapsfører: [LAASTAD PLUSS & MINUS AS](https://www.norscout.com/no/company/919172029-laastad-pluss-minus-as)
- Størrelse: Nr. 53 av 65 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon av drikkevarer, engrossalg av alkohol samt annet som faller naturlig innenfor dette.

## Kunngjøringer

- 18.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000185257&sokeverdi=930231010&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [LOFTHUS SIDERI AS](https://www.norscout.com/no/company/924487917-lofthus-sideri-as) | Ullensvang | 5 | 3,77 mill. kr | +18,5 % |
| [BLEIE HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/926707655-bleie-holding-as) | Ullensvang | - | 0 kr | - |
| [ISKLAR AS](https://www.norscout.com/no/company/998444209-isklar-as) | Ullensvang | 7 | 65,7 mill. kr | −11,7 % |
| [ALDE AS](https://www.norscout.com/no/company/921110502-alde-as) | Ullensvang | 15 | 19,1 mill. kr | −1,0 % |
| [HARDANGER CIDERI AS](https://www.norscout.com/no/company/956995140-hardanger-cideri-as) | Ullensvang | - | 405 184 kr | - |
| [MÅGE SIDER AS](https://www.norscout.com/no/company/925440469-mage-sider-as) | Ullensvang | - | 158 799 kr | - |
| [JAASTAD SIDERI AS](https://www.norscout.com/no/company/932849429-jaastad-sideri-as) | Ullensvang | - | 720 582 kr | - |
| [CIDERCOMPAGNIET AS](https://www.norscout.com/no/company/920484751-cidercompagniet-as) | Ullensvang | - | 103 147 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
