---
title: "STA-RENT AS (930323942): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STA-RENT AS i Nittedal hadde 1,16 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Piret Anslan. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/930323942-sta-rent-as"
---

# STA-RENT AS

Utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr · Nittedal

- Org.nr: 930 323 942
- Daglig leder: Piret Anslan (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,16 mill. kr (+2,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 213 718 kr (Margin 18,4 %)
- Etablert: 2022

## Nøkkeltall 2025

- Soliditet: 37,0 % (god). Ned fra 81,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsmargin | 28,4 % | 64,5 % | 18,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 175,5 % | - |
| Likviditetsgrad | 11,75 | 1,91 | - |
| Soliditet | 91,5 % | 81,0 % | 37,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,2 | 1,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 505 | 1 134 | 1 163 |
| Driftsresultat | 144 | 732 | 214 |
| Årsresultat | 114 | 570 | 161 |
| Driftsmargin | 28,4 % | 64,5 % | 18,4 % |
| Sum gjeld | 12 | 164 | 1 464 |
| Sum driftskostnader | 361 | 403 | 950 |
| Finansresultat | 3 | −1 | −7 |
| Resultat før skatt | 146 | 730 | - |
| Anleggsmidler | 0 | 548 | 2 075 |
| Omløpsmidler | 147 | 314 | 248 |
| Sum eiendeler | 147 | 862 | 2 323 |
| Egenkapital | 134 | 698 | 859 |
| Kortsiktig gjeld | 12 | 164 | −181 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Piret Anslan: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Nygårdsbakken 3, 1482 Nittedal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 77.320 Utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr
- Etablert: 10.10.2022
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 03.02.2023
- Regnskapsfører: [SKATTEEKSPERTEN II AS](https://www.norscout.com/no/company/928105296-skatteeksperten-ii-as)
- Størrelse: Nr. 502 av 1 026 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Leietjenester.

## Kunngjøringer

- 16.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000182065&sokeverdi=930323942&spraak=nb)
- 08.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000556710&sokeverdi=930323942&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [K BY UTLEIE AS](https://www.norscout.com/no/company/929140494-k-by-utleie-as) | Nittedal | - | 2,43 mill. kr | +8,6 % |
| [DIKÅ HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/929299205-dika-holding-as) | Nittedal | - | 0 kr | - |
| [RØRMILJØ AS](https://www.norscout.com/no/company/912648508-rormiljo-as) | Nittedal | - | 4,53 mill. kr | +6,3 % |
| [K. BULL DRAMMEN AS](https://www.norscout.com/no/company/938078041-k-bull-drammen-as) | Nittedal | - | - | - |
| [CB MULTIDRIFT ENTREPRENØR AS](https://www.norscout.com/no/company/927074087-cb-multidrift-entreprenor-as) | Nittedal | - | 23,2 mill. kr | +98 % |
| [MASKIN OG VAKTMESTERSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/986242627-maskin-og-vaktmesterservice-as) | Nittedal | 5 | 5,75 mill. kr | +131,3 % |
| [HJELMERUD MASKIN OG TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/990340218-hjelmerud-maskin-og-transport-as) | Nittedal | 5 | 22,6 mill. kr | +18,9 % |
| [INTERLOG AS](https://www.norscout.com/no/company/917102864-interlog-as) | Nittedal | - | 1,44 mill. kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
