---
title: "LUNDEN SNEKKERVERKSTED AS (930466816): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "LUNDEN SNEKKERVERKSTED AS i Lyngdal hadde 11,7 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 14 ansatte. Daglig leder er Norunn Tveit. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/930466816-lunden-snekkerverksted-as"
---

# LUNDEN SNEKKERVERKSTED AS

Produksjon av dører og vinduer i tre · Lyngdal · Etablert 1981

- Org.nr: 930 466 816
- Telefon: 38280538
- Daglig leder: Norunn Tveit (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 11,7 mill. kr (+15,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,15 mill. kr (Margin 9,8 %)
- Ansatte: 14

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 15,2 % (meget god). Opp fra 10,2 % i 2024
- Likviditet: 1,68 (god). Ned fra 2,33 i 2024
- Soliditet: 48,7 % (meget god). Ned fra 61,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | 10,2 % | 15,2 % |
| Driftsmargin | 7,5 % | 11,6 % | 3,6 % | 5,3 % | 9,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 16,8 % | 28,2 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,14 | 2,33 | 1,68 |
| Soliditet | - | - | 59,9 % | 61,7 % | 48,7 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,7 | 0,6 | 1,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 7 678 | 10 394 | 9 409 | 10 159 | 11 701 |
| Driftsresultat | 575 | 1 205 | 337 | 543 | 1 146 |
| Årsresultat | 449 | 941 | 303 | 505 | 990 |
| Driftsmargin | 7,5 % | 11,6 % | 3,6 % | 5,3 % | 9,8 % |
| Sum gjeld | - | - | 2 445 | 2 521 | 5 214 |
| Sum driftskostnader | 7 103 | 9 189 | 9 072 | 9 616 | 10 555 |
| Finansresultat | 1 | 2 | 52 | 105 | 125 |
| Resultat før skatt | - | - | 389 | 648 | 1 271 |
| Anleggsmidler | - | - | 972 | 823 | 1 460 |
| Omløpsmidler | - | - | 5 130 | 5 753 | 8 700 |
| Sum eiendeler | - | - | 6 102 | 6 576 | 10 159 |
| Egenkapital | - | - | 3 657 | 4 055 | 4 946 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 396 | 2 470 | 5 170 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 49 | 51 | - |

## Ledelse og styre

- Norunn Tveit: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Marnarveien 5796, 4528 Kollungtveit
- Postadresse: 4528 Kollungtveit
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 16.250 Produksjon av dører og vinduer i tre
- Etablert: 07.08.1981
- Aksjekapital: 105 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.1981
- Revisor: [REVISJONSFIRMA ELIASSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/915380875-revisjonsfirma-eliassen-as)
- Regnskapsfører: [ÅSERAL REGNSKAPSKONTOR AS](https://www.norscout.com/no/company/917345023-aseral-regnskapskontor-as)
- Størrelse: Nr. 50 av 103 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Snekker- og byggvirksomhet i egen bedrift, samt hva som hermed står i forbindelse, herunder delta i andre selskaper med lignende virksomhet.

## Siste endringer

- 13.09.2025: Antall ansatte endret til 14

## Kunngjøringer

- 14.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000547608&sokeverdi=930466816&spraak=nb)
- 23.09.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000755354&sokeverdi=930466816&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NORDIC DOOR AS](https://www.norscout.com/no/company/966820152-nordic-door-as) | Lyngdal | 181 | 416 mill. kr | +12,8 % |
| [NAGLESTAD BRUK AS](https://www.norscout.com/no/company/880408682-naglestad-bruk-as) | Lyngdal | 23 | 59,5 mill. kr | −3,4 % |
| [NORD AUDNEDAL BRUK AS](https://www.norscout.com/no/company/914674247-nord-audnedal-bruk-as) | Lyngdal | 5 | 5,07 mill. kr | +39,2 % |
| [KONSMO FABRIKKER AS](https://www.norscout.com/no/company/950167866-konsmo-fabrikker-as) | Lyngdal | 116 | 273 mill. kr | −2,2 % |
| [BIRKELAND BRUK TRELAST AS](https://www.norscout.com/no/company/985305463-birkeland-bruk-trelast-as) | Lyngdal | - | 107 mill. kr | −2,9 % |
| [FIBO AS](https://www.norscout.com/no/company/964193991-fibo-as) | Lyngdal | 118 | 1,02 mrd. kr | - |
| [FIBOVEIEN 26 AS](https://www.norscout.com/no/company/982075416-fiboveien-26-as) | Lyngdal | - | 15,6 mill. kr | +9,7 % |
| [ALLOC AS](https://www.norscout.com/no/company/937655894-alloc-as) | Lyngdal | 149 | 641 mill. kr | +2,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.07.2026.
