---
title: "HALSA MEKANISKE AS (930563552): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HALSA MEKANISKE AS i Meløy hadde 6,61 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Daglig leder er Johnny Hansen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/930563552-halsa-mekaniske-as"
---

# HALSA MEKANISKE AS

Bearbeiding av metaller · Meløy · Etablert 2022

- Org.nr: 930 563 552
- Daglig leder: Johnny Hansen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 6,61 mill. kr (+1,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 58 166 kr (Margin 0,9 %)
- Ansatte: 5

## Ansatte

- oktober 2025: 6
- november 2025: 5

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 13,1 % (god)
- Likviditet: 0,00 (ikke tilfredsstillende). Opp fra −0,04 i 2024
- Soliditet: −404,5 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −517,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 13,1 % |
| Driftsmargin | −122,5 % | 6,1 % | 0,9 % |
| Likviditetsgrad | −0,60 | −0,04 | 0,00 |
| Soliditet | - | −517,7 % | −404,5 % |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 398 | 6 510 | 6 608 |
| Driftsresultat | −2 938 | 400 | 58 |
| Årsresultat | −2 292 | 211 | 58 |
| Driftsmargin | −122,5 % | 6,1 % | 0,9 % |
| Sum gjeld | 1 815 | 2 447 | 2 485 |
| Sum driftskostnader | 5 336 | 6 110 | 6 549 |
| Finansresultat | - | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | −2 938 | 400 | 58 |
| Anleggsmidler | 646 | 496 | 496 |
| Omløpsmidler | −1 093 | −100 | −3 |
| Sum eiendeler | −447 | 396 | 493 |
| Egenkapital | −2 262 | −2 051 | −1 993 |
| Kortsiktig gjeld | 1 815 | 2 447 | 2 485 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Johnny Hansen: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Kilvikveien 15, 8178 Halsa
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.530 Bearbeiding av metaller
- Etablert: 13.12.2022
- Tidligere navn: ALFANOR 22135 AS (2023)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 21.02.2023
- Størrelse: Nr. 287 av 669 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Sveising og produksjon av stål og mekanisk utstyr, samt noe entreprenørvirksomhet.

## Kunngjøringer

- 19.02.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000069153&sokeverdi=930563552&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HÅKON SVEIS OG INDUSTRIARBEID AS](https://www.norscout.com/no/company/913188276-hakon-sveis-og-industriarbeid-as) | Meløy | 13 | 6,89 mill. kr | −10,7 % |
| [ASKØY MEKANISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/997106210-askoy-mekaniske-as) | Askøy | 5 | 6,79 mill. kr | +93 % |
| [METO GRUPPEN AS](https://www.norscout.com/no/company/987808284-meto-gruppen-as) | Fredrikstad | 5 | 6,53 mill. kr | −12,3 % |
| [EBITECH AS](https://www.norscout.com/no/company/826281332-ebitech-as) | Porsgrunn | 5 | 6,83 mill. kr | +25,1 % |
| [MERKEFABRIKKEN AS](https://www.norscout.com/no/company/911674394-merkefabrikken-as) | Vestby | 5 | 5,61 mill. kr | −7,4 % |
| [SIMENSEN RUSTFRI AS](https://www.norscout.com/no/company/948545624-simensen-rustfri-as) | Nittedal | 5 | 7,54 mill. kr | −16,7 % |
| [LUNDE SMIE AS](https://www.norscout.com/no/company/925853887-lunde-smie-as) | Grimstad | 5 | 5,36 mill. kr | +11,1 % |
| [SMIMEK AS](https://www.norscout.com/no/company/934809386-smimek-as) | Øygarden | 5 | 7,59 mill. kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
