---
title: "MAISON EIANE AS (930566640): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MAISON EIANE AS i Hjelmeland hadde 3,21 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Daglig leder er Elodie Adrienne Montero. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/930566640-maison-eiane-as"
---

# MAISON EIANE AS

Dyrking av kjernefrukter og steinfrukter · Hjelmeland · Etablert 2022

- Org.nr: 930 566 640
- Daglig leder: Elodie Adrienne Montero (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 3,21 mill. kr (+37,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 449 937 kr (Margin 14 %)
- Ansatte: 5

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 37,4 % (meget god). Opp fra 10,4 % i 2024
- Likviditet: 1,27 (tilfredsstillende). Opp fra 0,90 i 2024
- Soliditet: 21,1 % (god). Opp fra −8,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | −69,5 % | 10,4 % | 37,4 % |
| Driftsmargin | - | - | −19,3 % | 4,2 % | 14,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | - | 614,3 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,74 | 0,90 | 1,27 |
| Soliditet | - | 81,7 % | −25,0 % | −8,2 % | 21,1 % |
| Gjeldsgrad | - | 0,2 | - | - | 3,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 0 | 0 | 1 365 | 2 336 | 3 210 |
| Driftsresultat | 0 | −1 | −263 | 98 | 450 |
| Årsresultat | 0 | 0 | −205 | 78 | 351 |
| Driftsmargin | - | - | −19,3 % | 4,2 % | 14 % |
| Sum gjeld | 0 | 6 | 901 | 1 343 | 932 |
| Sum driftskostnader | 0 | 1 | 1 628 | 2 238 | 2 760 |
| Finansresultat | - | - | 1 | 3 | 1 |
| Resultat før skatt | - | - | −262 | 101 | 451 |
| Anleggsmidler | 0 | 1 | 58 | 35 | - |
| Omløpsmidler | - | - | 663 | 1 205 | 1 181 |
| Sum eiendeler | 0 | 30 | 721 | 1 241 | 1 181 |
| Egenkapital | 0 | 25 | −180 | −102 | 249 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 901 | 1 343 | 932 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Elodie Adrienne Montero: Daglig leder og styremedlem
- Jon Brandal: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Indre Ryfylkevegen 914, 4146 Skiftun
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 01.240 Dyrking av kjernefrukter og steinfrukter
- Etablert: 03.12.2022
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 22.03.2023
- Regnskapsfører: [ECIT BUSINESS PARTNER AS](https://www.norscout.com/no/company/987605073-ecit-business-partner-as)
- Størrelse: Nr. 24 av 57 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Siderproduksjon, merkevarebygging, salg og generell destinasjonsbygging rundt Eiane Gard.

## Siste endringer

- 13.10.2026: Antall ansatte endret til 5

## Kunngjøringer

- 29.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000221265&sokeverdi=930566640&spraak=nb)
- 05.02.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000045117&sokeverdi=930566640&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HELGØYFRUKT AS](https://www.norscout.com/no/company/925099961-helgoyfrukt-as) | Hjelmeland | 6 | 3,87 mill. kr | −14,6 % |
| [HAUGE GARTNERI & FRUKTGARD AS](https://www.norscout.com/no/company/935709164-hauge-gartneri-fruktgard-as) | Hjelmeland | 7 | 524 679 kr | - |
| [UR NESSA AS](https://www.norscout.com/no/company/922431078-ur-nessa-as) | Hjelmeland | - | 1,42 mill. kr | +8,0 % |
| [STIAN MÆLAND AS](https://www.norscout.com/no/company/937268483-stian-maeland-as) | Hjelmeland | - | - | - |
| [HAGEN GARD & GARTNERI AS](https://www.norscout.com/no/company/997941217-hagen-gard-gartneri-as) | Randaberg | 5 | 7,26 mill. kr | +30 % |
| [VIKEN BÆR AS](https://www.norscout.com/no/company/930748064-viken-baer-as) | Nordre Follo | - | 20,6 mill. kr | +40,2 % |
| [HAVNA GÅRD AS](https://www.norscout.com/no/company/821768292-havna-gard-as) | Hvaler | - | 6,19 mill. kr | −3,7 % |
| [NESJAR AS](https://www.norscout.com/no/company/976589432-nesjar-as) | Larvik | - | 5,77 mill. kr | +45,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
