---
title: "SAVALEN AKTIV AS (930583901): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SAVALEN AKTIV AS i Tynset hadde 947 495 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Per Morten Hektoen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/930583901-savalen-aktiv-as"
---

# SAVALEN AKTIV AS

Opplevelsesaktiviteter · Tynset

- Org.nr: 930 583 901
- Daglig leder: Per Morten Hektoen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 947 495 kr (−37,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −86 548 kr (Margin −9,1 %)
- Etablert: 2022

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −4,9 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 7,2 % i 2024
- Likviditet: 22,23 (meget god). Opp fra 8,86 i 2024
- Soliditet: 95,7 % (meget god). Opp fra 89,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 7,2 % | −4,9 % |
| Driftsmargin | −88,4 % | 9,5 % | −9,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 9,2 % | −6,3 % |
| Likviditetsgrad | 2,88 | 8,86 | 22,23 |
| Soliditet | 67,5 % | 89,5 % | 95,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,1 | 0,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 116 | 1 515 | 947 |
| Driftsresultat | −987 | 144 | −87 |
| Årsresultat | −983 | 107 | −86 |
| Driftsmargin | −88,4 % | 9,5 % | −9,1 % |
| Sum gjeld | 727 | 191 | 71 |
| Sum driftskostnader | 2 103 | 1 371 | 1 034 |
| Finansresultat | 0 | 0 | −14 |
| Resultat før skatt | −987 | 144 | −101 |
| Anleggsmidler | 143 | 122 | 83 |
| Omløpsmidler | 2 098 | 1 690 | 1 574 |
| Sum eiendeler | 2 241 | 1 812 | 1 657 |
| Egenkapital | 1 514 | 1 621 | 1 586 |
| Kortsiktig gjeld | 727 | 191 | 71 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Per Morten Hektoen: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Savalveien 1244, 2500 Tynset
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.291 Opplevelsesaktiviteter
- Etablert: 18.11.2022
- Aksjekapital: 1 500 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 23.02.2023
- Størrelse: Nr. 215 av 416 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Tilby og utvikle aktivitet på Savalen.

## Kunngjøringer

- 19.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000278864&sokeverdi=930583901&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MUDO GYM TYNSET AS](https://www.norscout.com/no/company/917150788-mudo-gym-tynset-as) | Tynset | - | 1,19 mill. kr | - |
| [SAVALEN SKIARENA AS](https://www.norscout.com/no/company/958912595-savalen-skiarena-as) | Tynset | - | 92 500 kr | - |
| [KNIPS EVENT OG DMC AS](https://www.norscout.com/no/company/919829427-knips-event-og-dmc-as) | Arendal | - | 966 932 kr | −3,7 % |
| [HEDMARKSVIDDA HUSKY AS](https://www.norscout.com/no/company/920626394-hedmarksvidda-husky-as) | Ringsaker | - | 940 908 kr | - |
| [JKK AS](https://www.norscout.com/no/company/917903719-jkk-as) | Sel | - | 978 981 kr | - |
| [HORISONT HUSKY AS](https://www.norscout.com/no/company/924412828-horisont-husky-as) | Nordreisa | - | 916 218 kr | - |
| [JUL I ODDA AS](https://www.norscout.com/no/company/936433510-jul-i-odda-as) | Ullensvang | - | 986 634 kr | - |
| [LYNGEN SKI & KLATRING AS](https://www.norscout.com/no/company/925948047-lyngen-ski-klatring-as) | Lyngen | - | 913 981 kr | −18,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 20.05.2026.
