---
title: "SLENESET TRELAST AS (930593052): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SLENESET TRELAST AS i Lurøy hadde 5,21 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/930593052-sleneset-trelast-as"
---

# SLENESET TRELAST AS

Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · Lurøy

- Org.nr: 930 593 052
- Styreleder: Morten Erik Olsen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 5,21 mill. kr (+72,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 417 560 kr (Margin 8,0 %)
- Etablert: 2022

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 18,7 % (meget god). Opp fra −2,3 % i 2024
- Likviditet: 1,21 (tilfredsstillende). Opp fra 0,86 i 2024
- Soliditet: 36,0 % (god). Opp fra 22,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 81,0 % | −2,3 % | 18,7 % |
| Driftsmargin | - | - | 27,2 % | −6,1 % | 8,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 261,7 % | −50,6 % | 63,2 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,93 | 0,86 | 1,21 |
| Soliditet | - | 100,0 % | 29,8 % | 22,8 % | 36,0 % |
| Gjeldsgrad | - | 0,0 | 2,4 | 3,4 | 1,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | - | 3 560 | 3 017 | 5 211 |
| Driftsresultat | - | - | 970 | −185 | 418 |
| Årsresultat | 0 | 0 | 750 | −202 | 379 |
| Driftsmargin | - | - | 27,2 % | −6,1 % | 8,0 % |
| Sum gjeld | 0 | 0 | 1 835 | 1 957 | 1 703 |
| Sum driftskostnader | - | - | 2 590 | 3 203 | 4 794 |
| Finansresultat | - | - | 90 | −159 | 68 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 060 | −344 | 485 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 987 | 852 | 651 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 628 | 1 684 | 2 011 |
| Sum eiendeler | 0 | 30 | 2 616 | 2 536 | 2 661 |
| Egenkapital | 0 | 30 | 780 | 579 | 958 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 742 | 1 957 | 1 666 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 94 | 0 | 38 |

## Ledelse og styre

- Morten Erik Olsen: Styrets leder
- Thomas Olsen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Oddaveien 37, 8762 Sleneset
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.520 Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass
- Etablert: 01.12.2022
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 17.01.2023
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET NORD-NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/851987142-sparebank-1-regnskapshuset-nord-norge-as)
- Størrelse: Nr. 604 av 988 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive entreprenørvirksomhet og å investere i eiendom, aksjer og verdipapirer, samt det som står i naturlig forbindelse med dette.

## Kunngjøringer

- 12.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000262043&sokeverdi=930593052&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [LURØY BYGGEVARE AS](https://www.norscout.com/no/company/928518922-luroy-byggevare-as) | Lurøy | 29 | 68,4 mill. kr | +0,4 % |
| [DEMMA HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/928408396-demma-holding-as) | Lurøy | - | - | - |
| [KVARØY HANDEL AS](https://www.norscout.com/no/company/950509376-kvaroy-handel-as) | Lurøy | - | 5,51 mill. kr | +16,1 % |
| [BENSINHUSET KVINA AS](https://www.norscout.com/no/company/986990941-bensinhuset-kvina-as) | Lurøy | - | 1,47 mill. kr | +33,1 % |
| [SBD AS](https://www.norscout.com/no/company/923817255-sbd-as) | Lurøy | 7 | 39,3 mill. kr | +25,9 % |
| [STAMNNESET AS](https://www.norscout.com/no/company/920588832-stamnneset-as) | Lurøy | - | - | - |
| [K. JOHANSEN BUTIKKDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/930672092-k-johansen-butikkdrift-as) | Lurøy | 8 | 10,2 mill. kr | +6,5 % |
| [K. JOHANSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/986730907-k-johansen-as) | Lurøy | 9 | 16,4 mill. kr | +4,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.05.2026.
