---
title: "TVEITO CNC AS (930672939): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "TVEITO CNC AS i Lier hadde 5,05 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/930672939-tveito-cnc-as"
---

# TVEITO CNC AS

Bearbeiding av metaller · Lier

- Org.nr: 930 672 939
- Styreleder: Lars Olav Tveito

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 5,05 mill. kr (+11,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 404 294 kr (Margin 8,0 %)
- Etablert: 2023

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 6,6 % (tilfredsstillende). Ned fra 17,4 % i 2024
- Likviditet: 2,15 (meget god). Ned fra 3,42 i 2024
- Soliditet: 9,7 % (svak). Opp fra 8,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 17,4 % | 6,6 % |
| Driftsmargin | 8,6 % | 18,9 % | 8,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 127,6 % | 6,7 % |
| Likviditetsgrad | 2,97 | 3,42 | 2,15 |
| Soliditet | 5,4 % | 8,2 % | 9,7 % |
| Gjeldsgrad | 17,4 | 11,2 | 9,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 609 | 4 514 | 5 047 |
| Driftsresultat | 225 | 853 | 404 |
| Årsresultat | 130 | 356 | 28 |
| Driftsmargin | 8,6 % | 18,9 % | 8,0 % |
| Sum gjeld | 3 132 | 6 010 | 5 257 |
| Sum driftskostnader | 2 383 | 3 660 | 4 643 |
| Finansresultat | −59 | −397 | −367 |
| Resultat før skatt | 167 | 457 | 37 |
| Anleggsmidler | 2 297 | 5 412 | 4 411 |
| Omløpsmidler | 1 014 | 1 135 | 1 410 |
| Sum eiendeler | 3 312 | 6 546 | 5 821 |
| Egenkapital | 180 | 536 | 564 |
| Kortsiktig gjeld | 342 | 331 | 656 |
| Langsiktig gjeld | 2 790 | 5 678 | 4 601 |

## Ledelse og styre

- Lars Olav Tveito: Styrets leder
- Annichen Elisabeth Olsen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Blåveisstien 7, 3426 Gullaug
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.530 Bearbeiding av metaller
- Etablert: 01.01.2023
- Aksjekapital: 50 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2023
- Størrelse: Nr. 323 av 669 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon av deler i metall.

## Siste endringer

- 08.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 23.02.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000075353&sokeverdi=930672939&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TESS SUBSEA & ENGINEERING AS](https://www.norscout.com/no/company/913071271-tess-subsea-engineering-as) | Lier | 22 | 245 mill. kr | +91,5 % |
| [GUSTAVSEN MASKINERING AS](https://www.norscout.com/no/company/998327024-gustavsen-maskinering-as) | Lier | - | 1,93 mill. kr | +36,8 % |
| [SYLLING MULTISERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/971582014-sylling-multiservice-as) | Lier | - | 400 074 kr | - |
| [TESS PRODUKSJON AS](https://www.norscout.com/no/company/965929126-tess-produksjon-as) | Lier | - | - | - |
| [HRC EUROPE AS](https://www.norscout.com/no/company/922875243-hrc-europe-as) | Lier | 19 | 59,8 mill. kr | +9,0 % |
| [NORFJÆR AS](https://www.norscout.com/no/company/998006821-norfjaer-as) | Lier | - | 4,98 mill. kr | +5,3 % |
| [LYSAKER & THORRUD AS](https://www.norscout.com/no/company/916119712-lysaker-thorrud-as) | Lier | 43 | 106 mill. kr | −4,0 % |
| [METALOCK INDUSTRIER AS](https://www.norscout.com/no/company/891995512-metalock-industrier-as) | Lier | - | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
