---
title: "AS GÅRDFINANS (930691895): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "AS GÅRDFINANS i Rælingen hadde 399 869 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Hans Joachim Enger. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/930691895-as-gardfinans"
---

# AS GÅRDFINANS

Engroshandel med maskiner og utstyr ellers · Rælingen

- Org.nr: 930 691 895
- Daglig leder: Hans Joachim Enger (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 399 869 kr (−45,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −120 489 kr (Margin −30,1 %)
- Etablert: 1916

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 0,67 (svak). Ned fra 0,85 i 2024
- Soliditet: −49,1 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −17,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsmargin | −41,7 % | 22,0 % | −30,1 % |
| Likviditetsgrad | 0,56 | 0,85 | 0,67 |
| Soliditet | −78,5 % | −17,4 % | −49,1 % |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 627 | 733 | 400 |
| Driftsresultat | −261 | 162 | −120 |
| Årsresultat | −293 | 148 | −120 |
| Driftsmargin | −41,7 % | 22 % | −30,1 % |
| Sum gjeld | 612 | 814 | 733 |
| Sum driftskostnader | 888 | 571 | 520 |
| Finansresultat | −32 | −13 | 0 |
| Resultat før skatt | −293 | 148 | −120 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | - |
| Omløpsmidler | 343 | 693 | 491 |
| Sum eiendeler | 343 | 693 | 491 |
| Egenkapital | −269 | −121 | −241 |
| Kortsiktig gjeld | 612 | 814 | 733 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Hans Joachim Enger: Daglig leder og styrets leder
- Grete Dagmar Enger: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Per Morks veg 13, 2005 Rælingen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.640 Engroshandel med maskiner og utstyr ellers
- Etablert: 15.02.1916
- Aksjekapital: 262 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.1991
- Regnskapsfører: [MYRDAHL OG SVEEN AS](https://www.norscout.com/no/company/942254962-myrdahl-og-sveen-as)
- Størrelse: Nr. 1 500 av 1 770 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handel og erverv av interesser i andre selskaper, samt hva dermed er forbundet.

## Kunngjøringer

- 03.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000344098&sokeverdi=930691895&spraak=nb)
- 02.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000662477&sokeverdi=930691895&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [T STENSRUD OG SØNN AS](https://www.norscout.com/no/company/916139349-t-stensrud-og-sonn-as) | Rælingen | - | 563 720 kr | - |
| [DAFFODIL AS](https://www.norscout.com/no/company/965003428-daffodil-as) | Rælingen | - | 0 kr | - |
| [UNISIGN AS](https://www.norscout.com/no/company/923792201-unisign-as) | Rælingen | - | 3,52 mill. kr | −40,4 % |
| [STRØMBERGS HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989257137-strombergs-holding-as) | Rælingen | - | 0 kr | - |
| [SENSORS AS](https://www.norscout.com/no/company/982517346-sensors-as) | Rælingen | - | 3,73 mill. kr | +38,7 % |
| [NORBINS AS](https://www.norscout.com/no/company/936631657-norbins-as) | Rælingen | - | - | - |
| [STRØMBERGS AS](https://www.norscout.com/no/company/976115449-strombergs-as) | Rælingen | 14 | 125 mill. kr | +13 % |
| [SKANDIA MØBLER AS](https://www.norscout.com/no/company/830299432-skandia-mobler-as) | Rælingen | - | 383 207 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 04.06.2026.
