---
title: "CONTAINER 1 AS (930736201): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "CONTAINER 1 AS i Skien hadde 824 859 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Truls Utbøen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/930736201-container-1-as"
---

# CONTAINER 1 AS

Utleie og leasing av andre maskiner og annet utstyr og materiell ikke nevnt annet sted · Skien

- Org.nr: 930 736 201
- Daglig leder: Truls Utbøen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 824 859 kr (+15,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −7 778 kr (Margin −0,9 %)
- Etablert: 2023

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −2,2 % (ikke tilfredsstillende)
- Likviditet: 4,43 (meget god). Opp fra 2,38 i 2024
- Soliditet: 77,6 % (meget god). Opp fra 58,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | −2,2 % |
| Driftsmargin | 30,7 % | 22,6 % | −0,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 102,0 % | −4,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,62 | 2,38 | 4,43 |
| Soliditet | 38,1 % | 58,0 % | 77,6 % |
| Gjeldsgrad | 1,6 | 0,7 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 274 | 716 | 825 |
| Driftsresultat | 84 | 162 | −8 |
| Årsresultat | 65 | 126 | −7 |
| Driftsmargin | 30,7 % | 22,6 % | −0,9 % |
| Sum gjeld | 155 | 160 | 62 |
| Sum driftskostnader | 190 | 554 | 833 |
| Finansresultat | 0 | −1 | −2 |
| Resultat før skatt | 84 | 161 | −9 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 2 |
| Omløpsmidler | 250 | 381 | 273 |
| Sum eiendeler | 250 | 381 | 275 |
| Egenkapital | 95 | 221 | 214 |
| Kortsiktig gjeld | 155 | 160 | 62 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Truls Utbøen: Daglig leder
- Kim Utbøen: Styrets leder
- Christopher Jansen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Røraskogen 18, 3739 Skien
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 77.390 Utleie og leasing av andre maskiner og annet utstyr og materiell ikke nevnt annet sted
- Etablert: 01.01.2023
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 23.10.2023
- Regnskapsfører: [ONE ACCOUNTING AS](https://www.norscout.com/no/company/820585402-one-accounting-as)
- Størrelse: Nr. 364 av 613 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utleie, kjøp og salg av containere, samt annen nærliggende virksomhet.

## Kunngjøringer

- 09.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000103255&sokeverdi=930736201&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [GVU AS](https://www.norscout.com/no/company/828880322-gvu-as) | Skien | - | 5,91 mill. kr | +92,3 % |
| [KOMPETANSEPARTNER & MASKINUTLEIE AS](https://www.norscout.com/no/company/918425489-kompetansepartner-maskinutleie-as) | Skien | - | 26 875 kr | - |
| [MULTIARENA AS](https://www.norscout.com/no/company/994391623-multiarena-as) | Skien | 5 | 2,81 mill. kr | −46,9 % |
| [SL PHC AS](https://www.norscout.com/no/company/984573227-sl-phc-as) | Skien | - | 0 kr | - |
| [GRENLAND MASKINUTLEIE AS](https://www.norscout.com/no/company/928653552-grenland-maskinutleie-as) | Skien | - | 1,5 mill. kr | - |
| [SØRENSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/965321772-sorensen-as) | Skien | - | 794 664 kr | - |
| [UTLEIER1 AS](https://www.norscout.com/no/company/993490288-utleier1-as) | Skien | - | 1,91 mill. kr | −10,9 % |
| [SENTERUTLEIE AS](https://www.norscout.com/no/company/931242199-senterutleie-as) | Skien | - | 692 681 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
