---
title: "S TRÆLAND HOLDING AS (930772054): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "S TRÆLAND HOLDING AS i Hå er registrert i Enhetsregisteret. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/930772054-s-traeland-holding-as"
---

# S TRÆLAND HOLDING AS

Uoppgitt · Hå

- Org.nr: 930 772 054
- Styreleder: Stian Træland

## Nøkkeltall

- Driftsresultat 2025: −10 885 kr
- Etablert: 2023

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −1,0 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 22,2 % i 2024
- Likviditet: 0,68 (svak). Ned fra 0,81 i 2024
- Soliditet: 68,2 % (meget god). Opp fra 58,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 22,2 % | −1,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 51,7 % | −1,5 % |
| Likviditetsgrad | 0,41 | 0,81 | 0,68 |
| Soliditet | 29,5 % | 58,8 % | 68,2 % |
| Gjeldsgrad | 2,4 | 0,7 | 0,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsresultat | −1 | −10 | −11 |
| Årsresultat | 397 | 291 | −11 |
| Sum gjeld | 995 | 496 | 325 |
| Sum driftskostnader | 1 | 10 | 11 |
| Finansresultat | 400 | 300 | 0 |
| Resultat før skatt | 399 | 291 | −11 |
| Anleggsmidler | 1 000 | 800 | 800 |
| Omløpsmidler | 413 | 404 | 222 |
| Sum eiendeler | 1 413 | 1 204 | 1 022 |
| Egenkapital | 417 | 708 | 697 |
| Kortsiktig gjeld | 995 | 496 | 325 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Stian Træland: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Vipevegen 5, 4360 Varhaug
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 00.000 Uoppgitt
- Etablert: 02.01.2023
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Regnskapsfører: [SECANT AS](https://www.norscout.com/no/company/948114194-secant-as)
- Formål: Investering i selskaper og eiendom og alt annet som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjør seg interessert i andre foretagende.

## Kunngjøringer

- 09.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000252322&sokeverdi=930772054&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

- [E MADLAND HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/930772038-e-madland-holding-as), Hå
- [B.LEA HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/930775029-b-lea-holding-as), Hå
- [HÅNDKRAFT AS](https://www.norscout.com/no/company/930575798-handkraft-as), Hå
- [RCF INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/930859338-rcf-invest-as), Hå
- [KN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/930012262-kn-holding-as), Hå
- [ESTER 4.14 AS](https://www.norscout.com/no/company/930993042-ester-4-14-as), Hå
- [SINDRE INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/929668731-sindre-invest-as), Hå
- [TILL AS](https://www.norscout.com/no/company/931364324-till-as), Hå

Kilde: Norscout. Oppdatert 10.05.2026.
