---
title: "HAUGEN VED FEMUND AS (930776262): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HAUGEN VED FEMUND AS i Engerdal hadde 1,14 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Bente Waldal. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/930776262-haugen-ved-femund-as"
---

# HAUGEN VED FEMUND AS

Opplevelsesaktiviteter · Engerdal

- Org.nr: 930 776 262
- Daglig leder: Bente Waldal (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,14 mill. kr (+135,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −205 433 kr (Margin −18 %)
- Etablert: 2023

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −16,3 % (ikke tilfredsstillende)
- Likviditet: 47,36 (meget god). Opp fra 15,92 i 2024
- Soliditet: 0,1 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 18,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | −16,3 % |
| Driftsmargin | 48,3 % | 5,0 % | −18,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 13,1 % | −214,1 % |
| Likviditetsgrad | 6,19 | 15,92 | 47,36 |
| Soliditet | 16,4 % | 18,4 % | 0,1 % |
| Gjeldsgrad | 5,1 | 4,4 | 1 359,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 394 | 484 | 1 141 |
| Driftsresultat | 190 | 24 | −205 |
| Årsresultat | 150 | 18 | −191 |
| Driftsmargin | 48,3 % | 5,0 % | −18 % |
| Sum gjeld | 887 | 852 | 1 467 |
| Sum driftskostnader | 204 | 460 | 1 347 |
| Finansresultat | - | 0 | −1 |
| Resultat før skatt | 190 | 24 | −207 |
| Anleggsmidler | 722 | 782 | 675 |
| Omløpsmidler | 339 | 262 | 792 |
| Sum eiendeler | 1 061 | 1 044 | 1 468 |
| Egenkapital | 174 | 192 | 1 |
| Kortsiktig gjeld | 55 | 16 | 17 |
| Langsiktig gjeld | 832 | 836 | 1 450 |

## Ledelse og styre

- Bente Waldal: Daglig leder og styremedlem
- Jon Arve Wålberg: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Haugen Gård, 2446 Elgå
- Postadresse: Åsleia 489, 2080 Eidsvoll
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.291 Opplevelsesaktiviteter
- Etablert: 02.01.2023
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 16.03.2023
- Størrelse: Nr. 201 av 416 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Selge tjenester og varer innen turisme og villmarksopplevelser - og annet som naturlig sammenfaller med dette - samt deltakelse i andre selskaper, investeringer og nærliggende virksomhet.

## Kunngjøringer

- 11.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000168543&sokeverdi=930776262&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [KVEK AS](https://www.norscout.com/no/company/934467760-kvek-as) | Engerdal | - | 470 668 kr | - |
| [SØLEN ALPINSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/987687991-solen-alpinsenter-as) | Engerdal | - | 257 655 kr | - |
| [FEMUND BRYGGE AS](https://www.norscout.com/no/company/917767297-femund-brygge-as) | Engerdal | - | 201 666 kr | - |
| [HIMMELBLÅ BRYGGE AS](https://www.norscout.com/no/company/920940307-himmelbla-brygge-as) | Vega | - | 1,14 mill. kr | −25,3 % |
| [MINDS OF NATURE AS](https://www.norscout.com/no/company/917903948-minds-of-nature-as) | Svalbard | - | 1,09 mill. kr | −19,2 % |
| [VOSSAFJELL AS](https://www.norscout.com/no/company/881564262-vossafjell-as) | Voss | - | 1,18 mill. kr | −22,9 % |
| [ARENDAL RIBSAFARI AS](https://www.norscout.com/no/company/933253678-arendal-ribsafari-as) | Arendal | - | 1,05 mill. kr | - |
| [NEPTUN INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/882456382-neptun-invest-as) | Bærum | - | 1,2 mill. kr | −5,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
