---
title: "PEOS INVEST AS (930799181): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "PEOS INVEST AS i Stryn hadde 125 000 kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/930799181-peos-invest-as"
---

# PEOS INVEST AS

Uoppgitt · Stryn

- Org.nr: 930 799 181
- Styreleder: Per Ole Tenden

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 125 000 kr (0,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 121 076 kr (Margin 96,9 %)
- Etablert: 2022

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 1,14 (tilfredsstillende). Opp fra 0,06 i 2024
- Soliditet: 90,8 % (meget god). Opp fra 18,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 19,7 % | - |
| Driftsmargin | - | 97,5 % | 96,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 173,3 % | 143,1 % |
| Likviditetsgrad | 0,00 | 0,06 | 1,14 |
| Soliditet | 3,8 % | 18,6 % | 90,8 % |
| Gjeldsgrad | 25,5 | 4,4 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | 125 | 125 |
| Driftsresultat | −8 | 122 | 121 |
| Årsresultat | −6 | 95 | 491 |
| Driftsmargin | - | 97,5 % | 96,9 % |
| Sum gjeld | 580 | 514 | 61 |
| Sum driftskostnader | 8 | 3 | 4 |
| Finansresultat | 0 | 0 | 399 |
| Resultat før skatt | −8 | 122 | 520 |
| Anleggsmidler | 602 | 600 | 600 |
| Omløpsmidler | 1 | 32 | 70 |
| Sum eiendeler | 603 | 632 | 670 |
| Egenkapital | 23 | 118 | 609 |
| Kortsiktig gjeld | 580 | 514 | 61 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Per Ole Tenden: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Tinggata 17, 6783 Stryn
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 00.000 Uoppgitt
- Etablert: 14.12.2022
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 31.12.2024
- Regnskapsfører: [INNVIK REKNESKAPSSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/841317602-innvik-rekneskapsservice-as)
- Størrelse: Nr. 3 465 av 6 360 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å eie og forvalte aksjonærenes midler, herunder å delta i andre selskaper, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.

## Siste endringer

- 08.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 30.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000458311&sokeverdi=930799181&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ARH-HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/928165337-arh-holding-as) | Stryn | - | 136 800 kr | - |
| [SNORRE AS](https://www.norscout.com/no/company/976582969-snorre-as) | Stryn | - | 88 360 kr | - |
| [O&O INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/991655921-o-o-invest-as) | Stryn | - | 150 194 kr | - |
| [VBØE HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/831991992-vboe-holding-as) | Stryn | - | 60 000 kr | - |
| [SANDBAKK AS](https://www.norscout.com/no/company/923686665-sandbakk-as) | Stryn | - | 506 918 kr | - |
| [TVINNEREIM HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/925803715-tvinnereim-holding-as) | Stryn | - | 48 840 kr | - |
| [TENNJA AS](https://www.norscout.com/no/company/927154927-tennja-as) | Stryn | - | 942 920 kr | - |
| [ISCO AS](https://www.norscout.com/no/company/943386749-isco-as) | Stryn | - | 25 000 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 01.07.2026.
