---
title: "STAVANGER RØR TEKNIKK AS (930881953): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STAVANGER RØR TEKNIKK AS i Stavanger hadde 3,81 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Rune Watson. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/930881953-stavanger-ror-teknikk-as"
---

# STAVANGER RØR TEKNIKK AS

Rørleggerarbeid · Stavanger

- Org.nr: 930 881 953
- Daglig leder: Rune Watson (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 3,81 mill. kr (+19,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 88 420 kr (Margin 2,3 %)
- Etablert: 2023

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 14,1 % (god)
- Likviditet: 0,61 (svak). Opp fra 0,37 i 2024
- Soliditet: −39,7 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −122,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 14,1 % |
| Driftsmargin | 2,7 % | −18,0 % | 2,3 % |
| Likviditetsgrad | 0,92 | 0,37 | 0,61 |
| Soliditet | 16,6 % | −122,7 % | −39,7 % |
| Gjeldsgrad | 5,0 | - | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 861 | 3 177 | 3 810 |
| Driftsresultat | 50 | −572 | 88 |
| Årsresultat | 50 | −696 | 88 |
| Driftsmargin | 2,7 % | −18 % | 2,3 % |
| Sum gjeld | 403 | 1 118 | 1 051 |
| Sum driftskostnader | 1 811 | 3 749 | 3 722 |
| Finansresultat | - | −86 | 0 |
| Resultat før skatt | 50 | −659 | 88 |
| Anleggsmidler | 111 | 87 | 115 |
| Omløpsmidler | 372 | 415 | 638 |
| Sum eiendeler | 483 | 502 | 753 |
| Egenkapital | 80 | −616 | −299 |
| Kortsiktig gjeld | 403 | 1 118 | 1 051 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Rune Watson: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Runeveien 1, 4077 Hundvåg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.221 Rørleggerarbeid
- Etablert: 09.02.2023
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 24.03.2023
- Størrelse: Nr. 1 377 av 2 656 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Rørleggertjenester, service og vedlikehold, vann og avløp, tekniske installasjoner innen vvs, Ingeniørarbeid inne vvs. HVAC, renovering,

## Siste endringer

- 15.07.2026: Antall ansatte endret til 5
- 14.04.2026: Næringskode endret

## Kunngjøringer

- 02.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000337912&sokeverdi=930881953&spraak=nb)
- 30.10.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000809942&sokeverdi=930881953&spraak=nb)
- 22.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000613199&sokeverdi=930881953&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [24/7 RØRLEGGERVAKTEN AVD. STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/927497484-24-7-rorleggervakten-avd-stavanger-as) | Stavanger | - | 3,99 mill. kr | +20,6 % |
| [TEKNI AS](https://www.norscout.com/no/company/997218426-tekni-as) | Stavanger | - | 3,6 mill. kr | −18,8 % |
| [BADEROMSPESIALISTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/981954408-baderomspesialisten-as) | Stavanger | - | 4,15 mill. kr | +9,4 % |
| [STAVANGER VVS AS](https://www.norscout.com/no/company/929143671-stavanger-vvs-as) | Stavanger | - | 3,13 mill. kr | −10,4 % |
| [FURUHAUG VVS AS](https://www.norscout.com/no/company/927313049-furuhaug-vvs-as) | Stavanger | - | 4,93 mill. kr | +8,3 % |
| [RØRLEGGERMESTER EDVARD TJØSTHEIM AS](https://www.norscout.com/no/company/888960392-rorleggermester-edvard-tjostheim-as) | Stavanger | - | 3 mill. kr | −23,2 % |
| [FRAFJORD RØR AS](https://www.norscout.com/no/company/828459732-frafjord-ror-as) | Stavanger | - | 5,05 mill. kr | +27,6 % |
| [B.HODNEFJELL AS](https://www.norscout.com/no/company/989024140-b-hodnefjell-as) | Stavanger | - | 2,52 mill. kr | −8,9 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [Rørleggerfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/rorleggerfirmaer/stavanger)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)

Kilde: Norscout. Oppdatert 12.08.2026.
