---
title: "DALE ATV AS (930998753): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "DALE ATV AS i Drangedal hadde 2,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Jan Terje Dahle. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/930998753-dale-atv-as"
---

# DALE ATV AS

Detaljhandel med motorvogner · Drangedal

- Org.nr: 930 998 753
- Daglig leder: Jan Terje Dahle (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,4 mill. kr (−16,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 69 000 kr (Margin 2,9 %)
- Etablert: 2023

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 28,8 % (meget god). Opp fra −29,3 % i 2024
- Likviditet: 0,95 (svak). Opp fra 0,56 i 2024
- Soliditet: 28,9 % (god). Opp fra 13,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −29,3 % | 28,8 % |
| Driftsmargin | 4,4 % | −2,5 % | 2,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −132,9 % | 108,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,55 | 0,56 | 0,95 |
| Soliditet | 37,6 % | 13,1 % | 28,9 % |
| Gjeldsgrad | 1,7 | 6,6 | 2,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 082 | 2 871 | 2 401 |
| Driftsresultat | 91 | −72 | 69 |
| Årsresultat | 67 | −66 | 43 |
| Driftsmargin | 4,4 % | −2,5 % | 2,9 % |
| Sum gjeld | 161 | 203 | 179 |
| Sum driftskostnader | - | 2 943 | - |
| Finansresultat | - | −13 | - |
| Resultat før skatt | 86 | −85 | 56 |
| Anleggsmidler | 11 | 121 | 83 |
| Omløpsmidler | 247 | 113 | 170 |
| Sum eiendeler | 258 | 234 | 253 |
| Egenkapital | 97 | 31 | 73 |
| Kortsiktig gjeld | 159 | 203 | 179 |
| Langsiktig gjeld | 3 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Jan Terje Dahle: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Dale 38, 3753 Tørdal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.810 Detaljhandel med motorvogner
- Etablert: 26.02.2023
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 23.05.2023
- Regnskapsfører: [VESTMAR REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/982913195-vestmar-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 1 559 av 2 413 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Selge varer og tjenester innen Atv, snøscooter, landbruksutstyr - og annet som naturlig sammenfaller med dette - samt deltakelse i andre selskaper, investeringer og nærliggende virksomhet.

## Kunngjøringer

- 11.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000681383&sokeverdi=930998753&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BOSTRAK BENSINSTASJON AS](https://www.norscout.com/no/company/929935705-bostrak-bensinstasjon-as) | Drangedal | - | 2,51 mill. kr | −22,1 % |
| [TBL HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/818786832-tbl-holding-as) | Drangedal | - | 1,62 mill. kr | −60 % |
| [SKARPODDE & SØNN AS](https://www.norscout.com/no/company/993507156-skarpodde-sonn-as) | Drangedal | - | 6,71 mill. kr | +14,9 % |
| [GAARDER INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/999643000-gaarder-invest-as) | Drangedal | - | 1,59 mill. kr | +19,4 % |
| [REFSDAL TREINDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/979746296-refsdal-treindustri-as) | Drangedal | - | 16,5 mill. kr | +6,7 % |
| [ELEGANTE HJEM AS](https://www.norscout.com/no/company/913295455-elegante-hjem-as) | Drangedal | - | 615 524 kr | - |
| [MIDT-I-MELLOM AS](https://www.norscout.com/no/company/816516102-midt-i-mellom-as) | Drangedal | 5 | 7,89 mill. kr | +16,4 % |
| [VDE HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/929767489-vde-holding-as) | Drangedal | - | 531 000 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 26.09.2026.
