---
title: "NYMALT MANDAL AS (931083457): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NYMALT MANDAL AS i Lindesnes hadde 20,9 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 13 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/931083457-nymalt-mandal-as"
---

# NYMALT MANDAL AS

Gulvlegging og tapetsering · Lindesnes · Etablert 2023

Heleid av [NYMALT HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/930826820-nymalt-holding-as)

- Org.nr: 931 083 457
- Nettsted: [nymaltmandal.no](https://nymaltmandal.no)
- Styreleder: Terje Grandal

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 20,9 mill. kr (+0,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 3,51 mill. kr (Margin 16,8 %)
- Ansatte: 13

## Ansatte

- januar 2026: 11
- juni 2026: 12
- oktober 2026: 13

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 43,4 % (meget god). Opp fra 40,4 % i 2024
- Likviditet: 1,72 (god). Opp fra 1,63 i 2024
- Soliditet: 30,5 % (god). Opp fra 28,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 40,4 % | 43,4 % |
| Driftsmargin | 6,9 % | 14,5 % | 16,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 123,0 % | 137,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,74 | 1,63 | 1,72 |
| Soliditet | 32,8 % | 28,8 % | 30,5 % |
| Gjeldsgrad | 2,0 | 2,5 | 2,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 18 806 | 20 691 | 20 864 |
| Driftsresultat | 1 298 | 3 007 | 3 512 |
| Årsresultat | 865 | 2 187 | 2 558 |
| Driftsmargin | 6,9 % | 14,5 % | 16,8 % |
| Sum gjeld | 4 815 | 5 480 | 5 990 |
| Sum driftskostnader | 17 508 | 17 684 | 17 352 |
| Finansresultat | −184 | −195 | −184 |
| Resultat før skatt | 1 114 | 2 811 | 3 328 |
| Anleggsmidler | 2 012 | 1 811 | 1 295 |
| Omløpsmidler | 5 156 | 5 887 | 7 321 |
| Sum eiendeler | 7 169 | 7 698 | 8 616 |
| Egenkapital | 2 354 | 2 218 | 2 626 |
| Kortsiktig gjeld | 2 969 | 3 608 | 4 246 |
| Langsiktig gjeld | 1 846 | 1 872 | 1 744 |

## Konsern

2 selskaper.

- [NYMALT HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/930826820-nymalt-holding-as) (Morselskap)
  - NYMALT MANDAL AS (Denne bedriften)

## Ledelse og styre

- Terje Grandal: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Kastellgata 11, 4514 Mandal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.330 Gulvlegging og tapetsering
- Etablert: 17.02.2023
- Tidligere navn: NYMALT 2 AS (2023 til 2024)
- Aksjekapital: 33 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 20.11.2023
- Revisor: [TEAM REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/921403585-team-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [OPK AS](https://www.norscout.com/no/company/920387470-opk-as)
- Størrelse: Nr. 54 av 482 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Maling, tapetsering, flislegging, gulvlegging og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.

## Siste endringer

- 24.04.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 11.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000533310&sokeverdi=931083457&spraak=nb)
- 24.04.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000204820&sokeverdi=931083457&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BRØDRENE NYGAARD AS](https://www.norscout.com/no/company/919437804-brodrene-nygaard-as) | Lindesnes | 15 | 13,5 mill. kr | +1,0 % |
| [SSJ INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/998400880-ssj-invest-as) | Lindesnes | - | 439 200 kr | - |
| [NYMALT HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/930826820-nymalt-holding-as) | Lindesnes | - | 0 kr | - |
| [WARMBRODT VVS AS](https://www.norscout.com/no/company/994501267-warmbrodt-vvs-as) | Lindesnes | 11 | 16,9 mill. kr | +6,5 % |
| [ALBERT MALERFIRMA AS](https://www.norscout.com/no/company/929133048-albert-malerfirma-as) | Lindesnes | 16 | 5,93 mill. kr | +1,3 % |
| [PREFABPARTNER SØR AS](https://www.norscout.com/no/company/835833992-prefabpartner-sor-as) | Lindesnes | 11 | 5,72 mill. kr | - |
| [VIGELAND BETONG AS](https://www.norscout.com/no/company/998420091-vigeland-betong-as) | Lindesnes | 17 | 39,8 mill. kr | +21,5 % |
| [METALLARBEID AS](https://www.norscout.com/no/company/998796253-metallarbeid-as) | Lindesnes | 10 | 6,74 mill. kr | −4,7 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
