---
title: "ALBUS DENT AS (931273000): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ALBUS DENT AS i Eidsvoll hadde 27,5 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 14 ansatte. Daglig leder er Adel Khairy. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/931273000-albus-dent-as"
---

# ALBUS DENT AS

Tannlegetjenester · Eidsvoll · Etablert 2023

- Org.nr: 931 273 000
- Daglig leder: Adel Khairy (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 27,5 mill. kr (+50,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 3,97 mill. kr (Margin 14,4 %)
- Ansatte: 14 (Ned fra 18 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 14
- oktober 2025: 16
- november 2025: 18
- januar 2026: 17
- mars 2026: 18
- mai 2026: 17
- juli 2026: 15
- august 2026: 14
- september 2026: 11
- oktober 2026: 14

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 62,1 % (meget god). Ned fra 79,9 % i 2024
- Likviditet: 1,05 (tilfredsstillende). Ned fra 1,13 i 2024
- Soliditet: 46,8 % (meget god). Opp fra 29,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 79,9 % | 62,1 % |
| Driftsmargin | 20,2 % | 18,5 % | 14,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 286,5 % | 157,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,78 | 1,13 | 1,05 |
| Soliditet | 23,1 % | 29,2 % | 46,8 % |
| Gjeldsgrad | 3,3 | 2,4 | 1,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 4 439 | 18 326 | 27 508 |
| Driftsresultat | 897 | 3 395 | 3 966 |
| Årsresultat | 646 | 2 591 | 3 084 |
| Driftsmargin | 20,2 % | 18,5 % | 14,4 % |
| Sum gjeld | 2 213 | 4 022 | 3 936 |
| Sum driftskostnader | 3 543 | 14 931 | 23 541 |
| Finansresultat | −71 | −71 | 80 |
| Resultat før skatt | 826 | 3 324 | 4 046 |
| Anleggsmidler | 673 | 1 169 | 3 293 |
| Omløpsmidler | 2 205 | 4 509 | 4 111 |
| Sum eiendeler | 2 878 | 5 677 | 7 404 |
| Egenkapital | 665 | 1 656 | 3 468 |
| Kortsiktig gjeld | 1 237 | 3 989 | 3 909 |
| Langsiktig gjeld | 976 | 33 | - |

## Ledelse og styre

- Adel Khairy: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Nedre Vilberg veg 8, 2080 Eidsvoll
- Postadresse: Johan Scharffenbergs vei 75A, 0694 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 86.230 Tannlegetjenester
- Etablert: 01.03.2023
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: LEO REVISJON DA
- Regnskapsfører: [REGNSKAP GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/919227605-regnskap-group-as)
- Størrelse: Nr. 32 av 1 770 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive tannlegevirksomhet og det som naturlig faller inn under dette. Samt investering i aksjer og andre verdipapir.

## Siste endringer

- 09.06.2026: Ny postadresse
- 20.01.2026: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 16.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000559277&sokeverdi=931273000&spraak=nb)
- 20.01.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000021671&sokeverdi=931273000&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RÅHOLT TANNLEGESENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/988457566-raholt-tannlegesenter-as) | Eidsvoll | 7 | 7,74 mill. kr | +2,2 % |
| [TANNLEGE VEMUND JENSSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/997097939-tannlege-vemund-jenssen-as) | Eidsvoll | - | 5,95 mill. kr | −0,3 % |
| [LUMENA AS](https://www.norscout.com/no/company/934920449-lumena-as) | Eidsvoll | - | 2,68 mill. kr | - |
| [TRAN TANNHELSE AS](https://www.norscout.com/no/company/837541662-tran-tannhelse-as) | Eidsvoll | - | - | - |
| [TANN - VÆRKET AS](https://www.norscout.com/no/company/937854811-tann-vaerket-as) | Eidsvoll | - | - | - |
| [WEST OMSORG AS](https://www.norscout.com/no/company/927310139-west-omsorg-as) | Eidsvoll | 37 | 13,2 mill. kr | +60,8 % |
| [SUNDET LEGESENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/920245560-sundet-legesenter-as) | Eidsvoll | 8 | 4,91 mill. kr | −3,7 % |
| [DRAGANA NES ØYELEGE AS](https://www.norscout.com/no/company/931075055-dragana-nes-oyelege-as) | Eidsvoll | 6 | 6,97 mill. kr | +5,3 % |

## Bedriftslister

- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [Helsebedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/bergen)
- [Helsebedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/trondheim)
- [Helsebedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/baerum)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Helsebedrifter i Asker](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/asker)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
