---
title: "SVENDSEN SENIOR AS (931310852): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SVENDSEN SENIOR AS i Gildeskål hadde 6,16 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Paul Edvard Svendsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/931310852-svendsen-senior-as"
---

# SVENDSEN SENIOR AS

Fiske og fangst i sjø · Gildeskål

- Org.nr: 931 310 852
- Daglig leder: Paul Edvard Svendsen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 6,16 mill. kr (+5,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,76 mill. kr (Margin 28,6 %)
- Etablert: 2023

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 21,7 % (meget god). Opp fra 6,8 % i 2024
- Likviditet: 6,56 (meget god). Ned fra 7,70 i 2024
- Soliditet: 86,8 % (meget god). Ned fra 89,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 6,8 % | 21,7 % |
| Driftsmargin | 18,7 % | 8,1 % | 28,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 7,5 % | 24,7 % |
| Likviditetsgrad | 8,15 | 7,70 | 6,56 |
| Soliditet | 89,5 % | 89,2 % | 86,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,1 | 0,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 5 837 | 5 836 | 6 163 |
| Driftsresultat | 1 090 | 474 | 1 761 |
| Årsresultat | 865 | 369 | 1 381 |
| Driftsmargin | 18,7 % | 8,1 % | 28,6 % |
| Sum gjeld | 717 | 783 | 1 199 |
| Sum driftskostnader | 4 746 | 5 362 | 4 403 |
| Finansresultat | 0 | 1 | 9 |
| Resultat før skatt | 1 090 | 475 | 1 770 |
| Anleggsmidler | 1 069 | 1 488 | 1 311 |
| Omløpsmidler | 5 763 | 5 779 | 7 753 |
| Sum eiendeler | 6 832 | 7 267 | 9 064 |
| Egenkapital | 6 115 | 6 485 | 7 866 |
| Kortsiktig gjeld | 707 | 751 | 1 181 |
| Langsiktig gjeld | 9 | 32 | 17 |

## Ledelse og styre

- Paul Edvard Svendsen: Daglig leder og styrets leder
- Signar Svendsen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: C/o Signar Svendsen, Hestøysundet 35, 8135 Sørarnøy
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 03.110 Fiske og fangst i sjø
- Etablert: 18.04.2023
- Aksjekapital: 500 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2023
- Regnskapsfører: [GODE TALL AS](https://www.norscout.com/no/company/947615955-gode-tall-as)
- Størrelse: Nr. 535 av 2 105 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Fangst og salg av fisk, samt investering i tilsvarende virksomhet.

## Kunngjøringer

- 18.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000400305&sokeverdi=931310852&spraak=nb)
- 02.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000523238&sokeverdi=931310852&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ARCTIC SEAFOOD GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/984186614-arctic-seafood-group-as) | Gildeskål | 6 | 8,06 mill. kr | +10,5 % |
| [GILDESJØ AS](https://www.norscout.com/no/company/920889727-gildesjo-as) | Gildeskål | - | 2,91 mill. kr | +4,9 % |
| [FUGLOEYBUEN AS](https://www.norscout.com/no/company/926402285-fugloeybuen-as) | Gildeskål | - | 2,35 mill. kr | +33,9 % |
| [ISELIN AS](https://www.norscout.com/no/company/926402250-iselin-as) | Gildeskål | - | 2,1 mill. kr | +15 % |
| [FAGERSKJÆR AS](https://www.norscout.com/no/company/931310887-fagerskjaer-as) | Gildeskål | - | 1,42 mill. kr | −13,6 % |
| [STELLA MARINA AS](https://www.norscout.com/no/company/920592767-stella-marina-as) | Gildeskål | - | 55 000 kr | - |
| [HW FISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/823219652-hw-fiske-as) | Gildeskål | - | 0 kr | - |
| [TVENNING HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/926397389-tvenning-holding-as) | Gildeskål | - | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 19.06.2026.
