---
title: "SILWAM AS (931374869): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SILWAM AS i Stange hadde 43 205 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Nils Lyngbø. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/931374869-silwam-as"
---

# SILWAM AS

Produksjon av fast brensel av vegetabilsk biomasse · Stange

- Org.nr: 931 374 869
- Telefon: 412 63 541
- E-post: silwamas@outlook.comn
- Daglig leder: Nils Lyngbø (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 43 205 kr (+23,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 133 446 kr (Margin 308,9 %)
- Etablert: 2023

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 88,7 % (meget god). Opp fra −48,5 % i 2024
- Likviditet: 0,85 (svak). Opp fra 0,16 i 2024
- Soliditet: 10,3 % (tilfredsstillende). Opp fra −122,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −48,5 % | 88,7 % |
| Driftsmargin | −92,4 % | −177,4 % | 308,9 % |
| Likviditetsgrad | 0,45 | 0,16 | 0,85 |
| Soliditet | −30,3 % | −122,7 % | 10,3 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 8,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 102 | 35 | 43 |
| Driftsresultat | −94 | −62 | 133 |
| Årsresultat | −94 | −62 | 134 |
| Driftsmargin | −92,4 % | −177,4 % | 308,9 % |
| Sum gjeld | 215 | 203 | 188 |
| Sum driftskostnader | 197 | 97 | −90 |
| Finansresultat | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | −94 | −62 | 134 |
| Anleggsmidler | 68 | 59 | 50 |
| Omløpsmidler | 97 | 33 | 160 |
| Sum eiendeler | 165 | 91 | 210 |
| Egenkapital | −50 | −112 | 22 |
| Kortsiktig gjeld | 215 | 203 | 188 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Nils Lyngbø: Daglig leder og styrets leder
- Rune Lyngbø: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: c/o Rune Lyngbø, Storhovvegen 226, 2337 Tangen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 16.260 Produksjon av fast brensel av vegetabilsk biomasse
- Etablert: 14.04.2023
- Aksjekapital: 50 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 22.06.2023
- Størrelse: Nr. 47 av 51 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og salg av ved og tjenester.

## Siste endringer

- 09.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 03.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000651119&sokeverdi=931374869&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HOLMEN SAG AS](https://www.norscout.com/no/company/896269402-holmen-sag-as) | Stange | - | 133 256 kr | - |
| [HEDALM ANEBYHUS HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/912537749-hedalm-anebyhus-holding-as) | Stange | - | - | - |
| [SCALA INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/920169732-scala-invest-as) | Stange | - | 2,53 mill. kr | +132,2 % |
| [VENTRA AS](https://www.norscout.com/no/company/920256554-ventra-as) | Stange | - | - | - |
| [BJØRA EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/920060692-bjora-eiendom-as) | Stange | - | 3,19 mill. kr | +7,5 % |
| [ESPA SNEKKERVERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/991080252-espa-snekkerverksted-as) | Stange | 6 | 8,53 mill. kr | +1,3 % |
| [FAGTRAPP AS](https://www.norscout.com/no/company/919188995-fagtrapp-as) | Stange | 7 | 16 mill. kr | +24,8 % |
| [HESTNÆS TRAPPEFABRIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/972412503-hestnaes-trappefabrikk-as) | Stange | 15 | 23,1 mill. kr | −2,0 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 26.09.2026.
