---
title: "DARK TECH AS (931423045): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "DARK TECH AS i Lier hadde 71 500 kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/931423045-dark-tech-as"
---

# DARK TECH AS

Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av IT-systemer · Lier

- Org.nr: 931 423 045
- Styreleder: Øyvind Rasmussen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 71 500 kr (−85 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −47 547 kr (Margin −66,5 %)
- Etablert: 2023

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −27,6 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 60,8 % i 2024
- Soliditet: 101,6 % (meget god). Opp fra 77,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 60,8 % | −27,6 % |
| Driftsmargin | 45,4 % | 38,6 % | −66,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 183,8 % | −32,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,03 | 4,49 | - |
| Soliditet | 7,7 % | 77,7 % | 101,6 % |
| Gjeldsgrad | 11,9 | 0,3 | 0,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 608 | 477 | 72 |
| Driftsresultat | 276 | 184 | −48 |
| Årsresultat | 217 | 139 | −44 |
| Driftsmargin | 45,4 % | 38,6 % | −66,5 % |
| Sum gjeld | 358 | 48 | −2 |
| Sum driftskostnader | 332 | 293 | 119 |
| Finansresultat | 0 | −1 | 0 |
| Resultat før skatt | 276 | 183 | −47 |
| Anleggsmidler | 20 | 16 | 11 |
| Omløpsmidler | 368 | 202 | 112 |
| Sum eiendeler | 388 | 218 | 124 |
| Egenkapital | 30 | 169 | 126 |
| Kortsiktig gjeld | 358 | 45 | −2 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 3 | 0 |

## Ledelse og styre

- Øyvind Rasmussen: Styrets leder
- Kari Rasmussen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: c/o Øyvind Rasmussen, Gamle Ringeriksvei 29, 3406 Tranby
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 62.200 Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av IT-systemer
- Etablert: 24.04.2023
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 19.06.2023
- Størrelse: Nr. 3 844 av 4 559 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: IT drift og utvikling.

## Siste endringer

- 09.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 02.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000338070&sokeverdi=931423045&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MEE AS](https://www.norscout.com/no/company/912185001-mee-as) | Lier | - | 101 711 kr | - |
| [TATAKI.AI AS](https://www.norscout.com/no/company/934824091-tataki-ai-as) | Lier | - | 45 196 kr | - |
| [SANSA CONSULTING AS](https://www.norscout.com/no/company/915936571-sansa-consulting-as) | Lier | - | 161 261 kr | - |
| [NAVNELAPPER PRO AS](https://www.norscout.com/no/company/930921564-navnelapper-pro-as) | Lier | - | 15 100 kr | - |
| [SLEMDAL CONSULTING AS](https://www.norscout.com/no/company/934994825-slemdal-consulting-as) | Lier | - | 209 400 kr | - |
| [HULIX AS](https://www.norscout.com/no/company/931058894-hulix-as) | Lier | - | 11 957 kr | - |
| [MOTBAKKEN AS](https://www.norscout.com/no/company/928711196-motbakken-as) | Lier | - | 211 458 kr | - |
| [MJØSUND & CO AS](https://www.norscout.com/no/company/933860884-mjosund-co-as) | Lier | - | 7 050 kr | - |

## Bedriftslister

- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [IT-selskaper i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/bergen)
- [IT-selskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/trondheim)
- [IT-selskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/baerum)
- [IT-selskaper i Asker](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/asker)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 16.09.2026.
