---
title: "FASADE OG SIKKERHET AS (931505106): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FASADE OG SIKKERHET AS i Ullensvang hadde 11 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 8 ansatte. Daglig leder er Inger Mari Raaen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/931505106-fasade-og-sikkerhet-as"
---

# FASADE OG SIKKERHET AS

Annen ferdiggjøring av bygninger · Ullensvang · Etablert 2023

- Org.nr: 931 505 106
- Nettsted: [fasade-sikkerhet.no](https://fasade-sikkerhet.no)
- Daglig leder: Inger Mari Raaen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 11 mill. kr (+2,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 574 138 kr (Margin 5,2 %)
- Ansatte: 8 (Opp fra 6 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 6
- juni 2026: 7
- oktober 2026: 8

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 17,6 % (meget god). Ned fra 36,7 % i 2024
- Likviditet: 1,34 (tilfredsstillende). Ned fra 1,39 i 2024
- Soliditet: 33,4 % (god). Opp fra 29,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 36,7 % | 17,6 % |
| Driftsmargin | 13,1 % | 6,3 % | 5,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 115,3 % | 49,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,63 | 1,39 | 1,34 |
| Soliditet | 38,6 % | 29,2 % | 33,4 % |
| Gjeldsgrad | 1,6 | 2,4 | 2,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 883 | 10 732 | 10 954 |
| Driftsresultat | 378 | 678 | 574 |
| Årsresultat | 295 | 521 | 405 |
| Driftsmargin | 13,1 % | 6,3 % | 5,2 % |
| Sum gjeld | 509 | 2 039 | 2 488 |
| Sum driftskostnader | 2 505 | 10 053 | 10 380 |
| Finansresultat | 0 | −10 | −55 |
| Resultat før skatt | 378 | 669 | 520 |
| Anleggsmidler | 0 | 173 | 860 |
| Omløpsmidler | 828 | 2 707 | 2 873 |
| Sum eiendeler | 828 | 2 879 | 3 733 |
| Egenkapital | 319 | 840 | 1 245 |
| Kortsiktig gjeld | 509 | 1 941 | 2 141 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 98 | 346 |

## Ledelse og styre

- Inger Mari Raaen: Daglig leder og styremedlem
- Tom Richard Maage: Styrets leder
- Alf Arne Hauso: Styremedlem
- Thomas Herheim: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Smelteverket 29, 5750 Odda
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.350 Annen ferdiggjøring av bygninger
- Etablert: 09.05.2023
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 08.06.2023
- Revisor: [ULLENSVANG REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/997726316-ullensvang-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 43 av 157 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Montering og salg av glass/fasade, lås og beslag, garasje- og industriport.

## Siste endringer

- 03.02.2026: Tom Richard Maage fratrådt som styremedlem
- 03.02.2026: Martin Heggøy fratrådt som styreleder
- 03.02.2026: Thomas Herheim ny som styremedlem
- 03.02.2026: Alf Arne Hauso ny som styremedlem
- 03.02.2026: Tom Richard Maage ny som styreleder
- 03.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 28.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000315141&sokeverdi=931505106&spraak=nb)
- 23.01.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000028335&sokeverdi=931505106&spraak=nb)
- 10.07.2025: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000567740&sokeverdi=931505106&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VIKANE ENTREPRENØR AS](https://www.norscout.com/no/company/992850450-vikane-entreprenor-as) | Ullensvang | 9 | 6,99 mill. kr | +91,5 % |
| [BYGG OG ANLEGG KOMPETANSE AS](https://www.norscout.com/no/company/930911968-bygg-og-anlegg-kompetanse-as) | Ullensvang | 6 | 94,3 mill. kr | −9,4 % |
| [FOLGEFONN ENTREPRENØR AS](https://www.norscout.com/no/company/988301418-folgefonn-entreprenor-as) | Ullensvang | 9 | 16 mill. kr | −4,0 % |
| [LINJAR HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/967566020-linjar-holding-as) | Ullensvang | 6 | 9,59 mill. kr | −16,1 % |
| [RUTLE VVS AS](https://www.norscout.com/no/company/975963764-rutle-vvs-as) | Ullensvang | 12 | 19,4 mill. kr | +17,3 % |
| [JONDAL MASKIN & TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/999562787-jondal-maskin-transport-as) | Ullensvang | 6 | 7,83 mill. kr | +5,8 % |
| [TBM & ANLEGG AS](https://www.norscout.com/no/company/833331752-tbm-anlegg-as) | Ullensvang | 16 | 97,4 mill. kr | +470,6 % |
| [KINSARVIK ELEKTRO AS](https://www.norscout.com/no/company/835477622-kinsarvik-elektro-as) | Ullensvang | 6 | 6,16 mill. kr | - |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
