---
title: "OPTIMUS BRANDS AS (931510169): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "OPTIMUS BRANDS AS i Oslo hadde 23,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Stein Erik Helverschou-Treverket. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/931510169-optimus-brands-as"
---

# OPTIMUS BRANDS AS

Engroshandel med drikkevarer · Oslo

- Org.nr: 931 510 169
- Daglig leder: Stein Erik Helverschou-Treverket (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 23,2 mill. kr
- Driftsresultat 2025: −262 743 kr (Margin −1,1 %)
- Etablert: 2023

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −3,5 % (ikke tilfredsstillende)
- Likviditet: 1,86 (god). Ned fra 4,89 i 2024
- Soliditet: −44,2 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −6 990,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | −3,5 % |
| Driftsmargin | - | - | −1,1 % |
| Likviditetsgrad | - | 4,89 | 1,86 |
| Soliditet | −68 119,4 % | −6 990,3 % | −44,2 % |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | 0 | 23 240 |
| Driftsresultat | −1 010 | −4 106 | −263 |
| Årsresultat | −1 010 | −4 157 | −558 |
| Driftsmargin | - | - | −1,1 % |
| Sum gjeld | 982 | 5 211 | 18 585 |
| Sum driftskostnader | 1 010 | 4 106 | 23 503 |
| Finansresultat | 0 | −52 | −295 |
| Resultat før skatt | −1 010 | −4 157 | −558 |
| Anleggsmidler | 0 | 25 | 25 |
| Omløpsmidler | 1 | 48 | 12 865 |
| Sum eiendeler | 1 | 73 | 12 890 |
| Egenkapital | −980 | −5 137 | −5 695 |
| Kortsiktig gjeld | - | 10 | 6 906 |
| Langsiktig gjeld | 982 | 5 201 | 11 679 |

## Ledelse og styre

- Stein Erik Helverschou-Treverket: Daglig leder og styremedlem
- Jonas Moksnes: Styrets leder
- Jakob Stordalen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Parkveien 60, 0254 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.340 Engroshandel med drikkevarer
- Etablert: 26.04.2023
- Tidligere navn: BELMONTE TRADE AS (2023 til 2024)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 05.02.2025
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [VIEW GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/987260335-view-group-as)
- Størrelse: Nr. 102 av 559 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Import av vin og alkoholholdige drikker og andre produkter /tjenester som naturlig hører sammen med dette. Kjøp og salg av varer og tjenester. Investering i eiendom og verdipapirer. Valutahandel og konsulentvirksomhet, samt deltagelse i annen virksomhet som naturlig hører sammen med selskapets virksomhet.

## Kunngjøringer

- 27.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000609853&sokeverdi=931510169&spraak=nb)
- 24.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000624809&sokeverdi=931510169&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HOUSE OF WINE AS](https://www.norscout.com/no/company/993308439-house-of-wine-as) | Oslo | - | 24,7 mill. kr | +13,5 % |
| [CALIFORNIA HOUSE AS](https://www.norscout.com/no/company/914522218-california-house-as) | Oslo | - | 22,9 mill. kr | −18 % |
| [PA LARSEN VINHANDEL AS](https://www.norscout.com/no/company/929375580-pa-larsen-vinhandel-as) | Oslo | - | 25,6 mill. kr | −2,2 % |
| [JUST BRANDS AS](https://www.norscout.com/no/company/996692590-just-brands-as) | Oslo | - | 22,5 mill. kr | −5,3 % |
| [REBEL AGENCY AS](https://www.norscout.com/no/company/922960275-rebel-agency-as) | Oslo | - | 26,9 mill. kr | −23,6 % |
| [REMUAGE BY MOESTUE AS](https://www.norscout.com/no/company/926851195-remuage-by-moestue-as) | Oslo | - | 22 mill. kr | +34 % |
| [BELMONTE BEVERAGE GROUP NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/933691535-belmonte-beverage-group-norway-as) | Oslo | - | 27 mill. kr | - |
| [WINETAILOR CRU AS](https://www.norscout.com/no/company/912097773-winetailor-cru-as) | Oslo | - | 21,6 mill. kr | +63,9 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/oslo)
- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [Transportbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/oslo)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)

Kilde: Norscout. Oppdatert 28.07.2026.
