---
title: "SOLHEIM AUTO AS (931542591): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SOLHEIM AUTO AS i Vaksdal hadde 628 340 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Daniel Aron Solheim. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/931542591-solheim-auto-as"
---

# SOLHEIM AUTO AS

Detaljhandel med motorvogner · Vaksdal

- Org.nr: 931 542 591
- Daglig leder: Daniel Aron Solheim (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 628 340 kr (+856,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 37 534 kr (Margin 6,0 %)
- Etablert: 2023

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 51,7 % (meget god)
- Likviditet: 1,63 (god). Ned fra 2,62 i 2024
- Soliditet: 38,6 % (god). Ned fra 61,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 51,7 % |
| Driftsmargin | 5,2 % | 26,3 % | 6,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 52,4 % | 105,5 % |
| Likviditetsgrad | - | 2,62 | 1,63 |
| Soliditet | 100,0 % | 61,8 % | 38,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,6 | 1,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 26 | 66 | 628 |
| Driftsresultat | 1 | 17 | 38 |
| Årsresultat | 1 | 14 | 29 |
| Driftsmargin | 5,2 % | 26,3 % | 6,0 % |
| Sum gjeld | 0 | 25 | 49 |
| Sum driftskostnader | 24 | 48 | 591 |
| Finansresultat | - | - | 0 |
| Resultat før skatt | 1 | 17 | 37 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 0 |
| Omløpsmidler | 26 | 65 | 80 |
| Sum eiendeler | 26 | 65 | 80 |
| Egenkapital | 26 | 40 | 31 |
| Kortsiktig gjeld | - | 25 | 49 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Daniel Aron Solheim: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Åslia 14, 5724 Stanghelle
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.810 Detaljhandel med motorvogner
- Etablert: 08.05.2023
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 30.09.2023
- Størrelse: Nr. 1 927 av 2 413 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Selge varer og tjenester innen personbiler - og annet som naturlig sammenfaller med dette - samt deltakelse i andre selskaper, investeringer og nærliggende virksomhet.

## Kunngjøringer

- 06.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000503884&sokeverdi=931542591&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BLÅVEISEN AS](https://www.norscout.com/no/company/851943692-blaveisen-as) | Vaksdal | - | 1,73 mill. kr | −5,5 % |
| [EIDSLAND HANDEL AS](https://www.norscout.com/no/company/916583680-eidsland-handel-as) | Vaksdal | - | 407 889 kr | - |
| [EKSINGEDALEN SNARKJØP AS](https://www.norscout.com/no/company/917976538-eksingedalen-snarkjop-as) | Vaksdal | - | 4,49 mill. kr | - |
| [DALE TRELAST HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/916345291-dale-trelast-holding-as) | Vaksdal | - | 0 kr | - |
| [DALE TRAFIKKSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/976819233-dale-trafikksenter-as) | Vaksdal | - | 17 mill. kr | −74,6 % |
| [PETERSENS AS](https://www.norscout.com/no/company/928687015-petersens-as) | Vaksdal | - | 0 kr | - |
| [STAMNES HANDEL AS](https://www.norscout.com/no/company/912700801-stamnes-handel-as) | Vaksdal | 6 | 12,6 mill. kr | +5,3 % |
| [PETERSENS HANDLERI AS](https://www.norscout.com/no/company/911302993-petersens-handleri-as) | Vaksdal | 7 | 2,37 mill. kr | +4,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.07.2026.
