---
title: "TOPP TREINDUSTRI AS (931610724): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "TOPP TREINDUSTRI AS i Harstad hadde 7,41 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 9 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/931610724-topp-treindustri-as"
---

# TOPP TREINDUSTRI AS

Produksjon av andre bygningsartikler · Harstad · Etablert 2023

- Org.nr: 931 610 724
- Styreleder: Vegard Nikolaisen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 7,41 mill. kr (+139,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 309 738 kr (Margin 4,2 %)
- Ansatte: 9 (Ned fra 10 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 10
- oktober 2025: 11
- februar 2026: 12
- mars 2026: 16
- mai 2026: 13
- juli 2026: 9

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 19,8 % (meget god). Ned fra 33,3 % i 2024
- Likviditet: 0,92 (svak). Ned fra 1,07 i 2024
- Soliditet: 10,6 % (tilfredsstillende). Opp fra 4,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 33,3 % | 19,8 % |
| Driftsmargin | 7,8 % | 7,4 % | 4,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 371,6 % | 185,3 % |
| Likviditetsgrad | 1,01 | 1,07 | 0,92 |
| Soliditet | 6,3 % | 4,8 % | 10,6 % |
| Gjeldsgrad | 14,8 | 19,6 | 8,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 225 | 3 093 | 7 409 |
| Driftsresultat | 96 | 227 | 310 |
| Årsresultat | 75 | 107 | 211 |
| Driftsmargin | 7,8 % | 7,4 % | 4,2 % |
| Sum gjeld | 497 | 796 | 2 121 |
| Sum driftskostnader | 1 129 | 2 866 | 7 099 |
| Finansresultat | 0 | −90 | −39 |
| Resultat før skatt | 96 | 138 | 271 |
| Anleggsmidler | 115 | 74 | 422 |
| Omløpsmidler | 416 | 763 | 1 951 |
| Sum eiendeler | 530 | 836 | 2 372 |
| Egenkapital | 34 | 41 | 252 |
| Kortsiktig gjeld | 411 | 714 | 2 120 |
| Langsiktig gjeld | 86 | 82 | - |

## Ledelse og styre

- Vegard Nikolaisen: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Stornesveien 121, 9402 Harstad
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 16.230 Produksjon av andre bygningsartikler
- Etablert: 02.06.2023
- Tidligere navn: TOPP ENTREPRENØR AS. (2024 til 2026); SR KVALITET BYGG AS (2023 til 2024)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 05.07.2023
- Revisor: [ES REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/997820266-es-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [ACCUNOR AS](https://www.norscout.com/no/company/936401228-accunor-as)
- Størrelse: Nr. 134 av 271 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Bygging og vedlikehold av bolig. Kjøp/salg/drift av fast eiendom.

## Siste endringer

- 24.06.2026: Revisor endret
- 14.02.2026: Næringskode endret
- 12.02.2026: Navn endret
- 12.02.2026: Formål endret
- 13.01.2026: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 24.06.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000422740&sokeverdi=931610724&spraak=nb)
- 15.06.2026: [Manglende roller](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000380512&sokeverdi=931610724&spraak=nb)
- 07.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000248220&sokeverdi=931610724&spraak=nb)
- 12.02.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000054038&sokeverdi=931610724&spraak=nb)
- 12.02.2026: [Foretaksnavn](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000054037&sokeverdi=931610724&spraak=nb)
- 13.01.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000011313&sokeverdi=931610724&spraak=nb)
- 15.11.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000837068&sokeverdi=931610724&spraak=nb)
- 29.07.2025: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000639059&sokeverdi=931610724&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [KATTHULT PRODUCTS AS](https://www.norscout.com/no/company/917803501-katthult-products-as) | Harstad | - | - | - |
| [SÆTERÅSEN SAG OG HØVLERI AS](https://www.norscout.com/no/company/989746871-saeterasen-sag-og-hovleri-as) | Harstad | 6 | 3,6 mill. kr | −4,6 % |
| [HELLVIK TREINDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/915378803-hellvik-treindustri-as) | Eigersund | 9 | 11,6 mill. kr | +31,6 % |
| [HEIDAL LAFT OG TRADISJONSBYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/998297087-heidal-laft-og-tradisjonsbygg-as) | Sel | 9 | 7,11 mill. kr | −12,2 % |
| [ENGAN SNEKKERI AS](https://www.norscout.com/no/company/989173995-engan-snekkeri-as) | Asker | 9 | 12,2 mill. kr | −7,0 % |
| [HØVELMESTEREN AS](https://www.norscout.com/no/company/998894522-hovelmesteren-as) | Eigersund | 9 | 5,27 mill. kr | +9,2 % |
| [TRAPPESPESIALISTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/971160632-trappespesialisten-as) | Holmestrand | 9 | 18,2 mill. kr | −0,1 % |
| [SANDE HUS OG HYTTER AS](https://www.norscout.com/no/company/979751192-sande-hus-og-hytter-as) | Rennebu | 8 | 22,3 mill. kr | +8,5 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.07.2026.
