---
title: "EIKER SPORTSINVEST AS (931611941): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "EIKER SPORTSINVEST AS i Øvre Eiker hadde 649 130 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Alexander Eliassen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/931611941-eiker-sportsinvest-as"
---

# EIKER SPORTSINVEST AS

Uoppgitt · Øvre Eiker

- Org.nr: 931 611 941
- Daglig leder: Alexander Eliassen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 649 130 kr (+43,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 52 699 kr (Margin 8,1 %)
- Etablert: 2023

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 15,4 % (meget god)
- Likviditet: 1,05 (tilfredsstillende). Ned fra 1,08 i 2024
- Soliditet: −6,3 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −15,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 15,4 % |
| Driftsmargin | −115,8 % | 13,3 % | 8,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,33 | 1,08 | 1,05 |
| Soliditet | −61,5 % | −15,1 % | −6,3 % |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 123 | 452 | 649 |
| Driftsresultat | −142 | 60 | 53 |
| Årsresultat | −146 | 33 | 11 |
| Driftsmargin | −115,8 % | 13,3 % | 8,1 % |
| Sum gjeld | 187 | 291 | 460 |
| Sum driftskostnader | 265 | 392 | 596 |
| Finansresultat | −3 | −27 | −42 |
| Resultat før skatt | −146 | 33 | 11 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 0 |
| Omløpsmidler | 116 | 252 | 433 |
| Sum eiendeler | 116 | 252 | 433 |
| Egenkapital | −71 | −38 | −27 |
| Kortsiktig gjeld | 87 | 235 | 410 |
| Langsiktig gjeld | 100 | 56 | - |

## Ledelse og styre

- Alexander Eliassen: Daglig leder og styrets leder
- Kim Berntzen: Styremedlem
- Kristine Schinnes: Styremedlem
- Kenneth Myhrvold: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Elgfaret 12, 3320 Vestfossen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 00.000 Uoppgitt
- Etablert: 20.04.2023
- Aksjekapital: 80 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Regnskapsfører: HAUG REGNSKAPSLAG SA
- Størrelse: Nr. 1 783 av 6 360 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investere i og utvikle i sportsbransjen.

## Kunngjøringer

- 03.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000651181&sokeverdi=931611941&spraak=nb)
- 02.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000662654&sokeverdi=931611941&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [PADEL FRIENDS AS](https://www.norscout.com/no/company/927145197-padel-friends-as) | Øvre Eiker | - | 2,05 mill. kr | −7,0 % |
| [AXXENT AS](https://www.norscout.com/no/company/921774133-axxent-as) | Øvre Eiker | - | 418 342 kr | - |
| [BJARV AS](https://www.norscout.com/no/company/986304436-bjarv-as) | Øvre Eiker | - | 4,15 mill. kr | −22,9 % |
| [METIN AS](https://www.norscout.com/no/company/833922602-metin-as) | Øvre Eiker | - | 196 120 kr | - |
| [MAHENI AS](https://www.norscout.com/no/company/919976462-maheni-as) | Øvre Eiker | - | 4,35 mill. kr | +9,8 % |
| [ØSTMOEN AS](https://www.norscout.com/no/company/932729946-ostmoen-as) | Øvre Eiker | - | 107 500 kr | - |
| [HØNENGT 59 AS](https://www.norscout.com/no/company/997940296-honengt-59-as) | Øvre Eiker | - | 5,33 mill. kr | −21,1 % |
| [ELIASSEN & CO HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/930736961-eliassen-co-holding-as) | Øvre Eiker | - | 81 833 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.11.2026.
