---
title: "P HOLAND HOLDING AS (931641921): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "P HOLAND HOLDING AS i Larvik hadde 1,25 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Petter Holand. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/931641921-p-holand-holding-as"
---

# P HOLAND HOLDING AS

Uoppgitt · Larvik

- Org.nr: 931 641 921
- Daglig leder: Petter Holand (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,25 mill. kr (−16,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −13 807 kr (Margin −1,1 %)
- Etablert: 2023

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 0,05 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,86 i 2024
- Soliditet: 9,9 % (svak). Ned fra 17,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsmargin | 30,2 % | 13,1 % | −1,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 134,7 % | −14,4 % |
| Likviditetsgrad | 0,92 | 0,86 | 0,05 |
| Soliditet | 30,9 % | 17,4 % | 9,9 % |
| Gjeldsgrad | 2,2 | 4,7 | 9,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 517 | 1 495 | 1 247 |
| Driftsresultat | 156 | 195 | −14 |
| Årsresultat | 119 | 151 | −15 |
| Driftsmargin | 30,2 % | 13,1 % | −1,1 % |
| Sum gjeld | 321 | 682 | 1 175 |
| Sum driftskostnader | 361 | 1 300 | 1 261 |
| Finansresultat | −4 | −2 | −6 |
| Resultat før skatt | 152 | 193 | −20 |
| Anleggsmidler | 176 | 242 | 1 300 |
| Omløpsmidler | 288 | 584 | 3 |
| Sum eiendeler | 464 | 826 | 1 303 |
| Egenkapital | 143 | 144 | 129 |
| Kortsiktig gjeld | 314 | 677 | 74 |
| Langsiktig gjeld | 7 | 5 | 1 101 |

## Ledelse og styre

- Petter Holand: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Brunlaløkka 42, 3292 Stavern
- Postadresse: c/o Petter Holand, Brunlaløkka 42, 3292 Stavern
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 00.000 Uoppgitt
- Etablert: 27.05.2023
- Tidligere navn: REIS MONTERING AS (2024 til 2025); PH MONTERING AS (2023 til 2024)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Regnskapsfører: [REVISJONSFIRMAET SCHUMACHER &](https://www.norscout.com/no/company/988520292-revisjonsfirmaet-schumacher)
- Størrelse: Nr. 1 172 av 6 324 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investeringsselskap.

## Siste endringer

- 27.08.2026: Regnskapsfører endret
- 12.11.2025: Næringskode endret
- 12.11.2025: Formål endret
- 15.10.2025: Ny postadresse
- 13.09.2025: Ny forretningsadresse
- 13.09.2025: Navn endret

## Kunngjøringer

- 01.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000470964&sokeverdi=931641921&spraak=nb)
- 13.09.2025: [Vedtektsfestet formål](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000738852&sokeverdi=931641921&spraak=nb)
- 13.09.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000738851&sokeverdi=931641921&spraak=nb)
- 13.09.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000738849&sokeverdi=931641921&spraak=nb)
- 13.09.2025: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000738850&sokeverdi=931641921&spraak=nb)
- 13.09.2025: [Foretaksnavn](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000738848&sokeverdi=931641921&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RØYSEBERGET AS](https://www.norscout.com/no/company/920449964-royseberget-as) | Larvik | - | 1,45 mill. kr | - |
| [SJØFRYD HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/923724168-sjofryd-holding-as) | Larvik | - | 775 639 kr | - |
| [LALIMA HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/920148050-lalima-holding-as) | Larvik | - | 1,68 mill. kr | +5,5 % |
| [INVESTMENT SOLUTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/934568214-investment-solutions-as) | Larvik | - | 697 925 kr | - |
| [VILLA UTSIKTEN INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/926038214-villa-utsikten-invest-as) | Larvik | - | 2 mill. kr | −19,1 % |
| [GOGSTAD SAUNAGROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/932490994-gogstad-saunagroup-as) | Larvik | - | 679 000 kr | - |
| [SCHAANNING AS](https://www.norscout.com/no/company/927615800-schaanning-as) | Larvik | - | 2,87 mill. kr | +13,4 % |
| [TNI INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/926742310-tni-invest-as) | Larvik | - | 585 000 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.07.2026.
