---
title: "RAW STUDIOS AS (931716204): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RAW STUDIOS AS i Hammerfest hadde 1,73 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Vegard Stien. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/931716204-raw-studios-as"
---

# RAW STUDIOS AS

Produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer · Hammerfest

- Org.nr: 931 716 204
- Daglig leder: Vegard Stien

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,73 mill. kr (+8,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 88 497 kr (Margin 5,1 %)
- Etablert: 2023

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 8,8 % (tilfredsstillende). Ned fra 22,6 % i 2024
- Likviditet: 0,94 (svak). Ned fra 0,97 i 2024
- Soliditet: 40,8 % (meget god). Opp fra 32,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 22,6 % | 8,8 % |
| Driftsmargin | 29,1 % | 16,8 % | 5,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 111,8 % | 23,3 % |
| Likviditetsgrad | 2,36 | 0,97 | 0,94 |
| Soliditet | 10,1 % | 32,7 % | 40,8 % |
| Gjeldsgrad | 8,9 | 2,1 | 1,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 480 | 1 599 | 1 728 |
| Driftsresultat | 140 | 269 | 88 |
| Årsresultat | 111 | 208 | 68 |
| Driftsmargin | 29,1 % | 16,8 % | 5,1 % |
| Sum gjeld | 1 205 | 706 | 596 |
| Sum driftskostnader | 340 | 1 330 | 1 639 |
| Finansresultat | 2 | −2 | −1 |
| Resultat før skatt | 142 | 268 | 88 |
| Anleggsmidler | 1 024 | 851 | 628 |
| Omløpsmidler | 316 | 198 | 379 |
| Sum eiendeler | 1 340 | 1 049 | 1 007 |
| Egenkapital | 135 | 343 | 411 |
| Kortsiktig gjeld | 134 | 203 | 402 |
| Langsiktig gjeld | 1 071 | 503 | 194 |

## Ledelse og styre

- Vegard Stien: Daglig leder
- Frida Xiang Årsandøy: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: c/o Frida Årsandøy, Sørøygata 13, 9600 Hammerfest
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 59.110 Produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer
- Etablert: 06.06.2023
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 07.08.2023
- Størrelse: Nr. 441 av 1 477 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Foto, droner, videoproduksjon og annen virksomhet som naturlig står i forbindelse med dette.

## Kunngjøringer

- 03.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000344191&sokeverdi=931716204&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [POLARNATT MEDIA AS](https://www.norscout.com/no/company/921583672-polarnatt-media-as) | Hammerfest | 5 | 2,87 mill. kr | +18 % |
| [MULTIVENTURES AS](https://www.norscout.com/no/company/935901898-multiventures-as) | Hammerfest | - | 144 822 kr | - |
| [POLARNATT FILM AS](https://www.norscout.com/no/company/929576861-polarnatt-film-as) | Hammerfest | - | 0 kr | - |
| [STERKEPEDER INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/934899830-sterkepeder-invest-as) | Hammerfest | - | 0 kr | - |
| [AVMANNEN AS](https://www.norscout.com/no/company/937823487-avmannen-as) | Hammerfest | - | - | - |
| [HÅPE MUSIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/934898508-hape-musikk-as) | Hammerfest | - | 132 764 kr | - |
| [REFLEKSFILM AS](https://www.norscout.com/no/company/924479876-refleksfilm-as) | Hamar | - | 1,73 mill. kr | −11,9 % |
| [FORBASKA AS](https://www.norscout.com/no/company/830965742-forbaska-as) | Oslo | - | 1,72 mill. kr | +13,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 04.06.2026.
