---
title: "HAUGLANDS HAILL & FESKE AS (931727419): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HAUGLANDS HAILL & FESKE AS i Vågan hadde 3,01 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Vebjørn Haugland. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/931727419-hauglands-haill-feske-as"
---

# HAUGLANDS HAILL & FESKE AS

Fiske og fangst i sjø · Vågan

- Org.nr: 931 727 419
- Daglig leder: Vebjørn Haugland (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 3,01 mill. kr (+5,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,01 mill. kr (Margin 33,5 %)
- Etablert: 2023

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 18,5 % (meget god). Ned fra 32,6 % i 2024
- Likviditet: 5,41 (meget god). Opp fra 1,27 i 2024
- Soliditet: 39,2 % (god). Ned fra 42,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 32,6 % | 18,5 % |
| Driftsmargin | 36,1 % | 34,6 % | 33,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 90,4 % | 40,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,40 | 1,27 | 5,41 |
| Soliditet | 20,7 % | 42,8 % | 39,2 % |
| Gjeldsgrad | 3,8 | 1,3 | 1,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 322 | 2 850 | 3 009 |
| Driftsresultat | 839 | 987 | 1 007 |
| Årsresultat | 591 | 679 | 693 |
| Driftsmargin | 36,1 % | 34,6 % | 33,5 % |
| Sum gjeld | 2 393 | 1 746 | 4 798 |
| Sum driftskostnader | 1 483 | 1 862 | 2 002 |
| Finansresultat | −79 | −115 | −117 |
| Resultat før skatt | 760 | 872 | 890 |
| Anleggsmidler | 2 496 | 2 560 | 6 096 |
| Omløpsmidler | 522 | 490 | 1 798 |
| Sum eiendeler | 3 018 | 3 050 | 7 894 |
| Egenkapital | 625 | 1 304 | 3 097 |
| Kortsiktig gjeld | 373 | 386 | 333 |
| Langsiktig gjeld | 2 019 | 1 360 | 4 465 |

## Ledelse og styre

- Vebjørn Haugland: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Risvær, Årsteinøyan 70, 8324 Digermulen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 03.110 Fiske og fangst i sjø
- Etablert: 19.06.2023
- Aksjekapital: 640 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2023
- Regnskapsfører: [ØKORÅD HADSEL AS](https://www.norscout.com/no/company/987447702-okorad-hadsel-as)
- Størrelse: Nr. 831 av 2 109 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kystfiske.

## Kunngjøringer

- 18.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000274394&sokeverdi=931727419&spraak=nb)
- 03.12.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000861315&sokeverdi=931727419&spraak=nb)
- 03.12.2025: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000861316&sokeverdi=931727419&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SULØY AS](https://www.norscout.com/no/company/824515972-suloy-as) | Vågan | - | 3,34 mill. kr | −67,4 % |
| [EGILSON AS](https://www.norscout.com/no/company/898551822-egilson-as) | Vågan | - | 2,89 mill. kr | +91,6 % |
| [NIKOLAISEN HAVFISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/931738127-nikolaisen-havfiske-as) | Vågan | - | 3,41 mill. kr | +31,1 % |
| [SLETTVOLL AS](https://www.norscout.com/no/company/921604025-slettvoll-as) | Vågan | - | 2,49 mill. kr | −39,4 % |
| [SMÅEN AS](https://www.norscout.com/no/company/997284720-smaen-as) | Vågan | - | 3,99 mill. kr | +4,9 % |
| [HANSSEN FISKERI AS](https://www.norscout.com/no/company/919590866-hanssen-fiskeri-as) | Vågan | - | 2,47 mill. kr | +7,6 % |
| [SOFIE SVOLVÆR AS](https://www.norscout.com/no/company/989161865-sofie-svolvaer-as) | Vågan | - | 4,05 mill. kr | +11,6 % |
| [LUNDØY KYSTFISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/930109215-lundoy-kystfiske-as) | Vågan | - | 2,39 mill. kr | +78,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 19.05.2026.
