---
title: "LINN HANSEN AS (931728431): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "LINN HANSEN AS i Ullensvang hadde 1,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Linn Hansen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/931728431-linn-hansen-as"
---

# LINN HANSEN AS

Annen teknisk konsulentvirksomhet · Ullensvang

- Org.nr: 931 728 431
- Daglig leder: Linn Hansen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,8 mill. kr (−4,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 111 238 kr (Margin 6,2 %)
- Etablert: 2023

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 15,8 % (meget god). Opp fra 12,8 % i 2024
- Likviditet: 2,03 (meget god). Opp fra 1,68 i 2024
- Soliditet: 50,6 % (meget god). Opp fra 40,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 12,8 % | 15,8 % |
| Driftsmargin | 43,0 % | 3,9 % | 6,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 28,1 % | 34,7 % |
| Likviditetsgrad | 2,05 | 1,68 | 2,03 |
| Soliditet | 51,2 % | 40,5 % | 50,6 % |
| Gjeldsgrad | 1,0 | 1,5 | 1,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 603 | 1 892 | 1 799 |
| Driftsresultat | 259 | 74 | 111 |
| Årsresultat | 202 | 57 | 91 |
| Driftsmargin | 43 % | 3,9 % | 6,2 % |
| Sum gjeld | 221 | 425 | 371 |
| Sum driftskostnader | 344 | 1 819 | 1 688 |
| Finansresultat | 0 | 0 | 5 |
| Resultat før skatt | 259 | 73 | 116 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 0 |
| Omløpsmidler | 453 | 714 | 751 |
| Sum eiendeler | 453 | 714 | 751 |
| Egenkapital | 232 | 289 | 380 |
| Kortsiktig gjeld | 221 | 425 | 371 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Linn Hansen: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Rødna 12, 5750 Odda
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 71.129 Annen teknisk konsulentvirksomhet
- Etablert: 02.06.2023
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 29.09.2023
- Regnskapsfører: FREKHAUG REGNSKAP Øyvind Vaksvik
- Størrelse: Nr. 2 562 av 5 674 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Konsulenttjenester innen automasjonskompetanse og prosjektering samt det som naturlig står i forbindelse med dette herunder deltakelse i andre selskaper. Møbeltapetsering og reparasjon av møbler.

## Kunngjøringer

- 04.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000233637&sokeverdi=931728431&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ØRJAN ANGELL AS](https://www.norscout.com/no/company/914852994-orjan-angell-as) | Ullensvang | - | 1,88 mill. kr | +11,9 % |
| [HARDANGER HYDROGEN HUB AS](https://www.norscout.com/no/company/933175693-hardanger-hydrogen-hub-as) | Ullensvang | - | 1,23 mill. kr | - |
| [RED MAPLE AS](https://www.norscout.com/no/company/929523288-red-maple-as) | Ullensvang | - | 2,03 mill. kr | −25,7 % |
| [FOLGEFONN INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/981054490-folgefonn-invest-as) | Ullensvang | - | 1,06 mill. kr | +1,0 % |
| [EAASNES AS](https://www.norscout.com/no/company/934227603-eaasnes-as) | Ullensvang | - | 2,44 mill. kr | - |
| [KOORDINATOR JON BERNTSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/935452821-koordinator-jon-berntsen-as) | Ullensvang | - | 664 280 kr | - |
| [NORITEC AS](https://www.norscout.com/no/company/991615075-noritec-as) | Ullensvang | - | 2,81 mill. kr | - |
| [HYDROGENVEGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/924546905-hydrogenvegen-as) | Ullensvang | - | 535 000 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
