---
title: "C JAKOBSEN AS (931748653): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "C JAKOBSEN AS i Melhus hadde 117 000 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Cathrine Jakobsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/931748653-c-jakobsen-as"
---

# C JAKOBSEN AS

Detaljhandel med nærings- og nytelsesmidler ellers · Melhus

- Org.nr: 931 748 653
- Daglig leder: Cathrine Jakobsen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 117 000 kr (+50,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −12 000 kr (Margin −10,3 %)
- Etablert: 2023

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −13,5 % (ikke tilfredsstillende)
- Likviditet: 1,09 (tilfredsstillende). Ned fra 1,32 i 2024
- Soliditet: 8,4 % (svak). Ned fra 24,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | −13,5 % |
| Driftsmargin | −38,7 % | 9,2 % | −10,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 43,6 % | −85,6 % |
| Likviditetsgrad | 2,44 | 1,32 | 1,09 |
| Soliditet | 59,1 % | 24,1 % | 8,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,7 | 3,1 | 10,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 31 | 78 | 117 |
| Driftsresultat | −12 | 7 | −12 |
| Årsresultat | −12 | 7 | −12 |
| Driftsmargin | −38,7 % | 9,2 % | −10,3 % |
| Sum gjeld | 9 | 63 | 87 |
| Sum driftskostnader | - | 71 | - |
| Resultat før skatt | −12 | 7 | −12 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 0 |
| Omløpsmidler | 22 | 83 | 95 |
| Sum eiendeler | 22 | 83 | 95 |
| Egenkapital | 13 | 20 | 8 |
| Kortsiktig gjeld | 9 | 63 | 87 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Cathrine Jakobsen: Daglig leder og styremedlem
- Frode Elverum: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Brekktrøa 5D, 7227 Gimse
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.270 Detaljhandel med nærings- og nytelsesmidler ellers
- Etablert: 25.06.2023
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 21.10.2024
- Størrelse: Nr. 411 av 461 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg av egenproduserte produkter.

## Kunngjøringer

- 04.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000658574&sokeverdi=931748653&spraak=nb)
- 31.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000655697&sokeverdi=931748653&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MELHUS HELSEKOST AS](https://www.norscout.com/no/company/933018148-melhus-helsekost-as) | Melhus | 7 | 3 mill. kr | +57,5 % |
| [EROBRA EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/985771944-erobra-eiendom-as) | Melhus | - | 76 507 kr | - |
| [VITAGILE AS](https://www.norscout.com/no/company/912362086-vitagile-as) | Melhus | - | 0 kr | - |
| [ENERGROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/929236181-energroup-as) | Melhus | - | 0 kr | - |
| [GRAN OLSEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/934872207-gran-olsen-holding-as) | Melhus | - | 150 561 kr | - |
| [GIMNES AUTO & DETAILING AS](https://www.norscout.com/no/company/916235496-gimnes-auto-detailing-as) | Melhus | - | 215 600 kr | - |
| [RAMBRAUT INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/924277432-rambraut-invest-as) | Melhus | - | 61 347 kr | - |
| [BAKKLI DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/918782990-bakkli-drift-as) | Melhus | - | 222 695 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 26.09.2026.
