---
title: "NORD-KRAN AS (931777696): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NORD-KRAN AS i Nittedal hadde 108 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 12 ansatte. Daglig leder er Steinar Nord. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/931777696-nord-kran-as"
---

# NORD-KRAN AS

Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet · Nittedal · Etablert 1981

- Org.nr: 931 777 696
- Telefon: 22 166780
- Nettsted: [nord-kran.no](https://nord-kran.no)
- Daglig leder: Steinar Nord (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 108 mill. kr (+37,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 9,72 mill. kr (Margin 9,0 %)
- Ansatte: 12 (Ned fra 18 i november 2025)
- Konsernets driftsinntekter 2024: 78,9 mill. kr (+7,7 % fra 2023)

## Ansatte

- november 2025: 18
- desember 2025: 16
- april 2026: 15
- mai 2026: 13
- september 2026: 12

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 8,9 % (tilfredsstillende). Opp fra −1,4 % i 2024
- Likviditet: 1,54 (god). Opp fra 1,23 i 2024
- Soliditet: 56,6 % (meget god). Opp fra 47,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −4,4 % | 7,1 % | −1,4 % | 8,9 % |
| Driftsmargin | 3,4 % | −7,6 % | 8,4 % | −3,3 % | 9,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −7,9 % | 7,8 % | −4,9 % | 15,5 % |
| Likviditetsgrad | 2,86 | 2,18 | 1,51 | 1,23 | 1,54 |
| Soliditet | 68,3 % | 66,4 % | 59,6 % | 47,0 % | 56,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,5 | 0,7 | 1,1 | 0,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 70 124 | 57 039 | 72 824 | 78 444 | 107 652 |
| Driftsresultat | 2 355 | −4 347 | 6 081 | −2 576 | 9 723 |
| Årsresultat | 22 107 | −3 448 | 3 386 | −2 148 | 7 101 |
| Driftsmargin | 3,4 % | −7,6 % | 8,4 % | −3,3 % | 9,0 % |
| Sum gjeld | 26 704 | 27 285 | 38 972 | 62 200 | 47 838 |
| Sum driftskostnader | - | - | 66 743 | 81 020 | 97 928 |
| Finansresultat | - | - | −1 732 | −173 | −621 |
| Resultat før skatt | 22 519 | −4 420 | 4 349 | −2 749 | 9 102 |
| Anleggsmidler | 45 313 | 48 816 | 55 029 | 54 990 | 52 787 |
| Omløpsmidler | 38 853 | 32 482 | 41 343 | 62 462 | 57 406 |
| Sum eiendeler | 84 166 | 81 299 | 96 372 | 117 452 | 110 192 |
| Egenkapital | 57 462 | 54 014 | 57 400 | 55 252 | 62 354 |
| Kortsiktig gjeld | 13 579 | 14 910 | 27 347 | 50 924 | 37 389 |
| Langsiktig gjeld | 13 125 | 12 375 | 11 625 | 11 277 | - |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 |
| --- | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 73 254 | 78 895 |
| Driftsresultat | 7 401 | −1 522 |
| Årsresultat | 4 420 | −2 052 |
| Driftsmargin | 10,1 % | −1,9 % |
| Sum gjeld | 39 806 | 62 321 |
| Sum driftskostnader | 65 853 | 80 417 |
| Finansresultat | −1 728 | −1 103 |
| Resultat før skatt | 5 674 | −2 625 |
| Anleggsmidler | 53 641 | 55 039 |
| Omløpsmidler | 42 818 | 61 882 |
| Sum eiendeler | 96 458 | 116 921 |
| Egenkapital | 56 652 | 54 600 |
| Kortsiktig gjeld | 28 016 | 51 045 |
| Langsiktig gjeld | 11 790 | 11 277 |

## Ledelse og styre

- Steinar Nord: Daglig leder og styrets leder
- Torny Syversen: Styremedlem
- Silje Nord: Styremedlem
- Tor Erlend Framstad: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Industriveien 5, 1481 Hagan
- Postadresse: Postboks 104, 1483 Hagan
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.630 Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet
- Etablert: 29.06.1981
- Aksjekapital: 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.1985
- Revisor: TOTAL REVISJON DA
- Størrelse: Nr. 81 av 576 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Import og salg av kraner samt maskiner og utstyr som står i tilknytning til kran- og maskinproduk- ter, verksteddrift samt delta og eie aksjer i beslektede virksomheter.

## Kunngjøringer

- 19.08.2026: [Redegjørelse finansiell bistand erverv av aksjer](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000701243&sokeverdi=931777696&spraak=nb)
- 06.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000503920&sokeverdi=931777696&spraak=nb)
- 09.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000564121&sokeverdi=931777696&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [OSLO TRYKKLUFT AS](https://www.norscout.com/no/company/995717794-oslo-trykkluft-as) | Nittedal | 9 | 73,2 mill. kr | +7,8 % |
| [HYDRECO HYDRAULICS NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/920217761-hydreco-hydraulics-norway-as) | Nittedal | 5 | 3,74 mill. kr | - |
| [INDUSTRIVEIEN 17 HAGAN AS](https://www.norscout.com/no/company/914072190-industriveien-17-hagan-as) | Nittedal | - | 1,78 mill. kr | 0,0 % |
| [OSLO TRYKKLUFT HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/959812756-oslo-trykkluft-holding-as) | Nittedal | - | - | - |
| [UNIBAK AS](https://www.norscout.com/no/company/956786282-unibak-as) | Nittedal | 16 | 57,2 mill. kr | −0,7 % |
| [SELMATEC AS](https://www.norscout.com/no/company/984580312-selmatec-as) | Nittedal | 12 | 78,8 mill. kr | +22,3 % |
| [VISTA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/985217556-vista-norge-as) | Nittedal | 18 | 44,9 mill. kr | +12,4 % |
| [NORDIC TOOLS AS](https://www.norscout.com/no/company/998877393-nordic-tools-as) | Nittedal | 12 | 68,6 mill. kr | −5,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
