---
title: "MELDAL BILLAKKERING AS (931831593): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MELDAL BILLAKKERING AS i Inderøy hadde 5,18 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Martin Meldal. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/931831593-meldal-billakkering-as"
---

# MELDAL BILLAKKERING AS

Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Inderøy

- Org.nr: 931 831 593
- Daglig leder: Martin Meldal (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 5,18 mill. kr (+24,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 528 243 kr (Margin 10,2 %)
- Etablert: 2023

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 53,0 % (meget god). Opp fra 50,8 % i 2024
- Likviditet: 2,22 (meget god). Opp fra 1,84 i 2024
- Soliditet: 59,0 % (meget god). Opp fra 46,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 50,8 % | 53,0 % |
| Driftsmargin | 1,8 % | 6,8 % | 10,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 124,5 % | 97,2 % |
| Likviditetsgrad | 1,43 | 1,84 | 2,22 |
| Soliditet | 30,1 % | 46,4 % | 59,0 % |
| Gjeldsgrad | 2,3 | 1,2 | 0,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 175 | 4 150 | 5 182 |
| Driftsresultat | 22 | 283 | 528 |
| Årsresultat | 17 | 220 | 411 |
| Driftsmargin | 1,8 % | 6,8 % | 10,2 % |
| Sum gjeld | 271 | 390 | 521 |
| Sum driftskostnader | 1 153 | 3 867 | 4 654 |
| Finansresultat | - | 0 | −1 |
| Resultat før skatt | 22 | 283 | 528 |
| Anleggsmidler | 0 | 19 | 129 |
| Omløpsmidler | 388 | 708 | 1 141 |
| Sum eiendeler | 388 | 727 | 1 270 |
| Egenkapital | 117 | 337 | 749 |
| Kortsiktig gjeld | 271 | 386 | 514 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 4 | 8 |

## Ledelse og styre

- Martin Meldal: Daglig leder og styrets leder
- Bjørnar Almli: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Sundsøya 4, 7670 Inderøy
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 95.310 Reparasjon og vedlikehold av motorvogner
- Etablert: 06.07.2023
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 31.08.2023
- Regnskapsfører: [NAMDALSEID REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/976944194-namdalseid-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 1 596 av 2 968 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Levere tjenester innen oppretting, lakkering og mekanisk reparasjon av bil og andre kjøretøy, samt andre produkter/tjenester som naturlig hører til dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak. Selskapet kan også drive med kjøp/drift av fast eiendom.

## Kunngjøringer

- 18.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000563366&sokeverdi=931831593&spraak=nb)
- 14.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000582407&sokeverdi=931831593&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HØSTLAND AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/998588391-hostland-auto-as) | Inderøy | 9 | 7,8 mill. kr | +100,9 % |
| [JÆTÅSEN EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/912325113-jaetasen-eiendom-as) | Inderøy | - | 900 000 kr | - |
| [JÆTÅSEN BIL AS](https://www.norscout.com/no/company/984720858-jaetasen-bil-as) | Inderøy | 10 | 46 mill. kr | −6,3 % |
| [SUPERVASK INDERØY AS](https://www.norscout.com/no/company/924468254-supervask-inderoy-as) | Inderøy | - | 205 578 kr | - |
| [FOSSUM AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/950799153-fossum-auto-as) | Inderøy | - | 6 311 kr | - |
| [GOTH AS](https://www.norscout.com/no/company/930084239-goth-as) | Inderøy | - | 0 kr | - |
| [EOBD AS](https://www.norscout.com/no/company/923241256-eobd-as) | Enebakk | - | 5,18 mill. kr | +53,7 % |
| [HAUGESUND AUTOSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/916794991-haugesund-autoservice-as) | Haugesund | - | 5,17 mill. kr | +3,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 12.08.2026.
