---
title: "LIAN-TUNINGSERVICE AS (931841009): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "LIAN-TUNINGSERVICE AS i Øvre Eiker hadde 9,94 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/931841009-lian-tuningservice-as"
---

# LIAN-TUNINGSERVICE AS

Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Øvre Eiker

- Org.nr: 931 841 009
- Styreleder: Mathias Lian

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 9,94 mill. kr (+298,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 578 787 kr (Margin 5,8 %)
- Etablert: 2023

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 28,4 % (meget god). Ned fra 80,9 % i 2024
- Likviditet: 1,40 (tilfredsstillende). Ned fra 2,56 i 2024
- Soliditet: 25,0 % (god). Ned fra 36,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 80,9 % | 28,4 % |
| Driftsmargin | 6,1 % | 16,8 % | 5,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 211,5 % | 96,2 % |
| Likviditetsgrad | 2,31 | 2,56 | 1,40 |
| Soliditet | 56,8 % | 36,3 % | 25,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,8 | 1,8 | 3,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 173 | 2 495 | 9 941 |
| Driftsresultat | 11 | 418 | 579 |
| Årsresultat | 9 | 319 | 424 |
| Driftsmargin | 6,1 % | 16,8 % | 5,8 % |
| Sum gjeld | 26 | 621 | 2 328 |
| Sum driftskostnader | 163 | 2 077 | 9 362 |
| Finansresultat | 0 | −8 | −35 |
| Resultat før skatt | 11 | 410 | 544 |
| Anleggsmidler | 0 | 452 | 375 |
| Omløpsmidler | 60 | 522 | 2 730 |
| Sum eiendeler | 60 | 974 | 3 106 |
| Egenkapital | 34 | 353 | 778 |
| Kortsiktig gjeld | 26 | 203 | 1 948 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 417 | - |

## Ledelse og styre

- Mathias Lian: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Hammergata 10, 3320 Vestfossen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 95.310 Reparasjon og vedlikehold av motorvogner
- Etablert: 09.07.2023
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 08.11.2023
- Revisor: [DRAMMEN REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/991445668-drammen-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [REGNSKAPSFØRER1 AUTORISERT REGNSKAPSFØRERSELSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/980345408-regnskapsforer1-autorisert-regnskapsforerselskap-as)
- Størrelse: Nr. 1 073 av 2 968 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Motor-optimalisering av lette- og tunge kjøretøy, båt og anleggsmaskiner. Kjøp og salg av personbiler og varebiler.

## Siste endringer

- 30.07.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 05.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000097431&sokeverdi=931841009&spraak=nb)
- 09.02.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000048783&sokeverdi=931841009&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SKOTSELV KAROSSERI AS](https://www.norscout.com/no/company/929910729-skotselv-karosseri-as) | Øvre Eiker | - | 13,7 mill. kr | +11 % |
| [NORSK DEKKVULKANISERING AS](https://www.norscout.com/no/company/991634177-norsk-dekkvulkanisering-as) | Øvre Eiker | - | 3,16 mill. kr | −4,8 % |
| [CARAVAN.NO AS](https://www.norscout.com/no/company/919827629-caravan-no-as) | Øvre Eiker | - | 20,5 mill. kr | +1,8 % |
| [AS BRÅTABAKKEN BENSIN & SERVICE](https://www.norscout.com/no/company/931965395-as-bratabakken-bensin-service) | Øvre Eiker | - | 2,55 mill. kr | −8,6 % |
| [HOKKSUND SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/931200550-hokksund-service-as) | Øvre Eiker | 5 | 6,46 mill. kr | +89 % |
| [CENTRAL AUTO AVD ANTIRUST AS](https://www.norscout.com/no/company/924550716-central-auto-avd-antirust-as) | Øvre Eiker | - | 1,81 mill. kr | +26,5 % |
| [AUTO CONSULT AS](https://www.norscout.com/no/company/984161840-auto-consult-as) | Øvre Eiker | 5 | 8,56 mill. kr | +15,6 % |
| [ARNE BRÅTHEN AS](https://www.norscout.com/no/company/933250261-arne-brathen-as) | Øvre Eiker | - | 1,57 mill. kr | +7,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
