---
title: "SCANPANEL AS (931874497): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SCANPANEL AS i Sande hadde 4,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Trygve Gaustad. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/931874497-scanpanel-as"
---

# SCANPANEL AS

Produksjon av karosserier og tilhengere · Sande

- Org.nr: 931 874 497
- Daglig leder: Trygve Gaustad

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 4,3 mill. kr (+7 374,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 151 081 kr (Margin 3,5 %)
- Etablert: 2023

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 13,0 % (god). Opp fra −270,7 % i 2024
- Likviditet: 1,27 (tilfredsstillende). Opp fra 0,40 i 2024
- Soliditet: 23,8 % (god). Opp fra −148,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −270,7 % | 13,0 % |
| Driftsmargin | - | −776,9 % | 3,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 1 428,7 % |
| Likviditetsgrad | 0,95 | 0,40 | 1,27 |
| Soliditet | −5,6 % | −148,1 % | 23,8 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 3,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 0 | 58 | 4 303 |
| Driftsresultat | −31 | −447 | 151 |
| Årsresultat | −31 | −461 | 120 |
| Driftsmargin | - | −776,9 % | 3,5 % |
| Sum gjeld | 20 | 773 | 1 533 |
| Sum driftskostnader | 31 | 505 | 4 152 |
| Finansresultat | 0 | −13 | −31 |
| Resultat før skatt | −31 | −461 | 120 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 70 |
| Omløpsmidler | 19 | 312 | 1 942 |
| Sum eiendeler | 19 | 312 | 2 012 |
| Egenkapital | −1 | −462 | 478 |
| Kortsiktig gjeld | 20 | 773 | 1 533 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Trygve Gaustad: Daglig leder
- Arne Lillebø: Styrets leder
- Monica Jorunn Gaustad: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Hallebygda 260, 6084 Larsnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 29.200 Produksjon av karosserier og tilhengere
- Etablert: 23.06.2023
- Tidligere navn: EUROTRUCK AS (2023 til 2024)
- Aksjekapital: 850 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 18.12.2024
- Regnskapsfører: [SANDE REKNESKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/837341922-sande-rekneskap-as)
- Størrelse: Nr. 46 av 64 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Prosjektering, bygging og salg av karosserier, samt import, eksport og andre produkter/tjenester som naturlig hører til dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak. Selskapet kan også drive med kjøp/drift av fast eiendom.

## Siste endringer

- 02.07.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 02.07.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000483438&sokeverdi=931874497&spraak=nb)
- 02.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000338209&sokeverdi=931874497&spraak=nb)
- 24.07.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000619774&sokeverdi=931874497&spraak=nb)
- 24.07.2025: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000619775&sokeverdi=931874497&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [GAUPEN-HENGER EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/825427872-gaupen-henger-eiendom-as) | Ringsaker | - | 4,61 mill. kr | +0,3 % |
| [SELE SVEIS AS](https://www.norscout.com/no/company/934576632-sele-sveis-as) | Klepp | - | 3,03 mill. kr | - |
| [ARPARO AS](https://www.norscout.com/no/company/910916750-arparo-as) | Molde | - | 4,73 mill. kr | +69 % |
| [SOLHØI MEKANISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/975363228-solhoi-mekaniske-as) | Steinkjer | - | 2,74 mill. kr | −28,6 % |
| [WILCO AS](https://www.norscout.com/no/company/932371669-wilco-as) | Ringerike | - | 6,22 mill. kr | −22 % |
| [URIANSTAD EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/917028486-urianstad-eiendom-as) | Nesodden | - | 2,3 mill. kr | −1,6 % |
| [TALARIA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/912022188-talaria-norge-as) | Porsgrunn | - | 8,02 mill. kr | +32 % |
| [OTTOSEN INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/925207705-ottosen-invest-as) | Kristiansand | - | 2 mill. kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.06.2026.
