---
title: "UNDERVOGN AS (931881922): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "UNDERVOGN AS i Lørenskog hadde 1,05 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Håvard Rønningen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/931881922-undervogn-as"
---

# UNDERVOGN AS

Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet · Lørenskog

- Org.nr: 931 881 922
- Daglig leder: Håvard Rønningen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,05 mill. kr (+1 083,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 12 306 kr (Margin 1,2 %)
- Etablert: 2023

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 16,8 % (meget god). Opp fra −1,0 % i 2024
- Likviditet: 1,84 (god). Ned fra 4,93 i 2024
- Soliditet: 45,6 % (meget god). Ned fra 79,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −1,0 % | 16,8 % |
| Driftsmargin | −477,6 % | −0,5 % | 1,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −1,1 % | 23,4 % |
| Likviditetsgrad | - | 4,93 | 1,84 |
| Soliditet | 100,0 % | 79,7 % | 45,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,3 | 1,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 3 | 88 | 1 046 |
| Driftsresultat | −13 | 0 | 12 |
| Årsresultat | −13 | 0 | 10 |
| Driftsmargin | −477,6 % | −0,5 % | 1,2 % |
| Sum gjeld | 0 | 9 | 55 |
| Sum driftskostnader | 16 | 89 | 1 034 |
| Finansresultat | 0 | 0 | −3 |
| Resultat før skatt | −13 | 0 | 10 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 0 |
| Omløpsmidler | 37 | 46 | 101 |
| Sum eiendeler | 37 | 46 | 101 |
| Egenkapital | 37 | 36 | 46 |
| Kortsiktig gjeld | 0 | 9 | 55 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Håvard Rønningen: Daglig leder
- Vemund Rønningen: Styrets leder
- Marius Håkerud: Styremedlem
- Rune Johansen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Ødegårds vei 9, 1470 Lørenskog
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.630 Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet
- Etablert: 21.07.2023
- Aksjekapital: 50 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 02.09.2024
- Størrelse: Nr. 441 av 574 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Engroshandel med deler og utstyr til bygge- og anleggsvirksomhet.

## Kunngjøringer

- 04.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000094781&sokeverdi=931881922&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [123 UTLEIE AS](https://www.norscout.com/no/company/929286057-123-utleie-as) | Lørenskog | 5 | 3,04 mill. kr | - |
| [G.B. MYHRE HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/988998036-g-b-myhre-holding-as) | Lørenskog | - | - | - |
| [PUMPE-SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/926635875-pumpe-service-as) | Lørenskog | 13 | 25,9 mill. kr | −14,4 % |
| [NOR-IDE AS](https://www.norscout.com/no/company/966202629-nor-ide-as) | Lørenskog | - | 1,22 mill. kr | −31,7 % |
| [PROTECT PRODUKTER AS](https://www.norscout.com/no/company/981170261-protect-produkter-as) | Lørenskog | - | 988 972 kr | - |
| [T-AGENCY 2020 AS](https://www.norscout.com/no/company/925717819-t-agency-2020-as) | Lørenskog | - | 1,38 mill. kr | +0,8 % |
| [INDUSTRIELL MÅLETEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/978677371-industriell-maleteknikk-as) | Lørenskog | - | 952 000 kr | −9,8 % |
| [BEST MARK AS](https://www.norscout.com/no/company/982124638-best-mark-as) | Lørenskog | - | 1,55 mill. kr | −1,5 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
