---
title: "NEW STEPS INDUSTRIES AS (931963449): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NEW STEPS INDUSTRIES AS i Sula er registrert i Enhetsregisteret. Daglig leder er Olav Andreas Devold. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/931963449-new-steps-industries-as"
---

# NEW STEPS INDUSTRIES AS

Produksjon av fast brensel av vegetabilsk biomasse · Sula

- Org.nr: 931 963 449
- Daglig leder: Olav Andreas Devold (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsresultat 2025: −98 493 kr
- Etablert: 2023

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −58,0 % (ikke tilfredsstillende)
- Likviditet: 0,03 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,19 i 2024
- Soliditet: −18,3 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 26,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | −58,0 % |
| Driftsmargin | 64,2 % | −8,1 % | - |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −24,0 % | −1 148,6 % |
| Likviditetsgrad | 2,64 | 0,19 | 0,03 |
| Soliditet | 73,9 % | 26,8 % | −18,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,4 | 2,7 | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 70 | 142 | - |
| Driftsresultat | 45 | −11 | −98 |
| Årsresultat | 37 | −10 | −77 |
| Driftsmargin | 64,2 % | −8,1 % | - |
| Sum gjeld | 20 | 129 | 193 |
| Sum driftskostnader | 25 | 153 | 98 |
| Finansresultat | 0 | −1 | 0 |
| Resultat før skatt | 45 | −12 | −98 |
| Anleggsmidler | 27 | 152 | 158 |
| Omløpsmidler | 50 | 24 | 6 |
| Sum eiendeler | 77 | 176 | 164 |
| Egenkapital | 57 | 47 | −30 |
| Kortsiktig gjeld | 19 | 129 | 193 |
| Langsiktig gjeld | 1 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Olav Andreas Devold: Daglig leder og styremedlem
- Rune Haaland: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: O.A.Devold-vegen 16, 6030 Langevåg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 16.260 Produksjon av fast brensel av vegetabilsk biomasse
- Etablert: 01.08.2023
- Tidligere navn: X-CAR WEST AS (2023 til 2025)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 16.07.2024
- Regnskapsfører: [NUMERO CONSULTANTS AS](https://www.norscout.com/no/company/979202067-numero-consultants-as)
- Størrelse: Nr. 32 av 51 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Tilbereding, produksjon og salg av miljøvennlig brensel fra trevirke, konsulentvirksomhet innen miljøvennlig produksjon og miljøvennlig utvikling, utleie av arbeidskraft, samt det som naturlig tilhører innen forretningsområde.

## Kunngjøringer

- 29.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000221373&sokeverdi=931963449&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [KIH HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/992570881-kih-holding-as) | Sula | - | 926 000 kr | −10,7 % |
| [MØRE PALLESERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/988044873-more-palleservice-as) | Sula | 25 | 79,8 mill. kr | +0,5 % |
| [VASSENDRUD VED AS](https://www.norscout.com/no/company/932541114-vassendrud-ved-as) | Krødsherad | - | 157 831 kr | - |
| [LØTEN FYR OG FLAMME AS](https://www.norscout.com/no/company/930356921-loten-fyr-og-flamme-as) | Løten | - | 108 955 kr | - |
| [RETT VED AS](https://www.norscout.com/no/company/998544920-rett-ved-as) | Drammen | - | 158 432 kr | - |
| [LUNDBY BV AS](https://www.norscout.com/no/company/914195667-lundby-bv-as) | Holmestrand | - | 107 620 kr | - |
| [FRYA V&3 AS](https://www.norscout.com/no/company/927785536-frya-v-3-as) | Ringebu | - | 162 948 kr | - |
| [AHEAD V AS](https://www.norscout.com/no/company/890877672-ahead-v-as) | Ullensaker | - | 102 567 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 19.03.2026.
