---
title: "PENTREATH INVESTMENTS AS (932078740): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "PENTREATH INVESTMENTS AS i Valle hadde 2 900 kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/932078740-pentreath-investments-as"
---

# PENTREATH INVESTMENTS AS

Uoppgitt · Valle

- Org.nr: 932 078 740
- Styreleder: James Douglas Pentreath

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2 900 kr
- Driftsresultat 2025: −116 434 kr (Margin −4 015 %)
- Etablert: 2023

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −2,4 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 68,5 % i 2024
- Likviditet: 454,46 (meget god). Ned fra 1 477,26 i 2024
- Soliditet: 90,4 % (meget god). Samme som i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 68,5 % | −2,4 % |
| Driftsmargin | - | - | −4 015,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 77,5 % | −30,6 % |
| Likviditetsgrad | 8 017,21 | 1 477,26 | 454,46 |
| Soliditet | 84,4 % | 90,4 % | 90,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,1 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | - | 3 |
| Driftsresultat | −17 | −97 | −116 |
| Årsresultat | 1 594 | 2 055 | −951 |
| Driftsmargin | - | - | −4 015 % |
| Sum gjeld | 300 | 393 | 269 |
| Sum driftskostnader | 17 | 97 | 119 |
| Finansresultat | 1 611 | 2 152 | −834 |
| Resultat før skatt | 1 594 | 2 055 | −951 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | - |
| Omløpsmidler | 1 924 | 4 071 | 2 797 |
| Sum eiendeler | 1 924 | 4 071 | 2 797 |
| Egenkapital | 1 624 | 3 679 | 2 528 |
| Kortsiktig gjeld | 0 | 3 | 6 |
| Langsiktig gjeld | 300 | 390 | 263 |

## Ledelse og styre

- James Douglas Pentreath: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: c/o James Douglas Pentreath, Brokkevegen 178, 4748 Rysstad
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 00.000 Uoppgitt
- Etablert: 22.08.2023
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Regnskapsfører: [KFREGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/833078712-kfregnskap-as)
- Størrelse: Nr. 6 096 av 6 360 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investering i aksjer, andeler, verdipapirer, virtuell valuta, fond, samt forvaltning av digital aktivaportefølje og alt som naturlig hører til under dette. I tillegg alt hva styret måtte finne formålstjenlig.

## Siste endringer

- 10.10.2025: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 01.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000329130&sokeverdi=932078740&spraak=nb)
- 10.10.2025: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000782751&sokeverdi=932078740&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SMG EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/989007823-smg-eiendom-as) | Valle | - | 632 054 kr | - |
| [HYLAUTO HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/827850012-hylauto-holding-as) | Valle | - | - | - |
| [GAHELLE HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/827864692-gahelle-holding-as) | Valle | - | - | - |
| [PENTREATH HOLDINGS AS](https://www.norscout.com/no/company/924199571-pentreath-holdings-as) | Valle | - | - | - |
| [GUNNAR A HELLE AS](https://www.norscout.com/no/company/937421079-gunnar-a-helle-as) | Valle | - | - | - |
| [HNH HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/938377073-hnh-holding-as) | Valle | - | - | - |
| [AASAN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/938619182-aasan-holding-as) | Valle | - | - | - |
| [RIISE FINANS AS](https://www.norscout.com/no/company/813783002-riise-finans-as) | Østre Toten | - | 2 940 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.06.2026.
