---
title: "M&M UTILITY AS (932125331): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "M&M UTILITY AS i Rana hadde 197 553 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Svein Mediå. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/932125331-m-m-utility-as"
---

# M&M UTILITY AS

Detaljhandel med motorvogner · Rana

- Org.nr: 932 125 331
- Daglig leder: Svein Mediå (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 197 553 kr
- Driftsresultat 2025: −224 211 kr (Margin −113,5 %)
- Etablert: 2023

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 31,93 (meget god)
- Soliditet: −13,6 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsmargin | - | - | −113,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −89,0 % | - |
| Likviditetsgrad | - | - | 31,93 |
| Soliditet | 1,6 % | 0,6 % | −13,6 % |
| Gjeldsgrad | 63,1 | 169,9 | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | 0 | 198 |
| Driftsresultat | −49 | −15 | −224 |
| Årsresultat | −40 | −13 | −224 |
| Driftsmargin | - | - | −113,5 % |
| Sum gjeld | 1 451 | 1 690 | 1 789 |
| Sum driftskostnader | - | 15 | 422 |
| Resultat før skatt | −49 | −15 | −224 |
| Anleggsmidler | 1 230 | 0 | - |
| Omløpsmidler | 244 | 1 700 | 1 575 |
| Sum eiendeler | 1 475 | 1 700 | 1 575 |
| Egenkapital | 23 | 10 | −214 |
| Kortsiktig gjeld | 0 | - | 49 |
| Langsiktig gjeld | 1 451 | 1 690 | 1 740 |

## Ledelse og styre

- Svein Mediå: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Saltfjellveien 569, 8615 Skonseng
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.810 Detaljhandel med motorvogner
- Etablert: 25.08.2023
- Aksjekapital: 60 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 29.12.2025
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Størrelse: Nr. 2 168 av 2 413 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kjøp og salg, import og utleie av kjøretøy og utstyr.

## Siste endringer

- 08.09.2026: Kapitalforhøyelse registrert
- 08.09.2026: Aksjekapital endret

## Kunngjøringer

- 08.10.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000791111&sokeverdi=932125331&spraak=nb)
- 08.09.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000735063&sokeverdi=932125331&spraak=nb)
- 08.09.2026: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000735064&sokeverdi=932125331&spraak=nb)
- 28.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000636884&sokeverdi=932125331&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SENTRUM AUTO EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/911620618-sentrum-auto-eiendom-as) | Rana | - | 2,1 mill. kr | +2,6 % |
| [TS BIL AS](https://www.norscout.com/no/company/926397982-ts-bil-as) | Rana | - | 124 564 kr | - |
| [ERIKSEN BIL AS](https://www.norscout.com/no/company/931720201-eriksen-bil-as) | Rana | - | 18 mill. kr | +3,4 % |
| [MEDIÅ HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/928427153-media-holding-as) | Rana | - | 0 kr | - |
| [INSTA AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/929591461-insta-auto-as) | Rana | 6 | 57,2 mill. kr | +4,9 % |
| [MARTINI-HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/929472462-martini-holding-as) | Rana | - | 0 kr | - |
| [RANA CARAVANSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/989578596-rana-caravansenter-as) | Rana | 8 | 39,3 mill. kr | +1,0 % |
| [SENTRUM AUTO HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/997504801-sentrum-auto-holding-as) | Rana | - | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 09.10.2026.
