---
title: "BÅTKONTROLLEN AS (932138263): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BÅTKONTROLLEN AS i Averøy hadde 10,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Steinar Arne Laugsand. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/932138263-batkontrollen-as"
---

# BÅTKONTROLLEN AS

Teknisk prøving og analyse · Averøy

- Org.nr: 932 138 263
- Daglig leder: Steinar Arne Laugsand (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 10,2 mill. kr (+21,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 6,01 mill. kr (Margin 59 %)
- Etablert: 2023

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 149,5 % (meget god). Ned fra 371,8 % i 2024
- Likviditet: 1,00 (tilfredsstillende). Ned fra 1,14 i 2024
- Soliditet: 0,5 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 12,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 371,8 % | 149,5 % |
| Driftsmargin | 53,2 % | 54,2 % | 59,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 1 359,9 % | 5 234,0 % |
| Likviditetsgrad | 2,14 | 1,14 | 1,00 |
| Soliditet | 54,1 % | 12,7 % | 0,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,8 | 6,8 | 217,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 056 | 8 409 | 10 188 |
| Driftsresultat | 561 | 4 560 | 6 013 |
| Årsresultat | 438 | 3 554 | 4 742 |
| Driftsmargin | 53,2 % | 54,2 % | 59 % |
| Sum gjeld | 398 | 1 385 | 6 518 |
| Sum driftskostnader | 494 | 3 849 | 4 175 |
| Finansresultat | 0 | −3 | 67 |
| Resultat før skatt | 561 | 4 557 | 6 080 |
| Anleggsmidler | 17 | 11 | 5 |
| Omløpsmidler | 848 | 1 576 | 6 543 |
| Sum eiendeler | 865 | 1 587 | 6 548 |
| Egenkapital | 468 | 202 | 30 |
| Kortsiktig gjeld | 397 | 1 383 | 6 517 |
| Langsiktig gjeld | 1 | 2 | - |

## Ledelse og styre

- Steinar Arne Laugsand: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Øksenvågværet 48, 6530 Averøy
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 71.200 Teknisk prøving og analyse
- Etablert: 31.08.2023
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 03.11.2023
- Revisor: [STORMO REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/831797622-stormo-revisjon-as)
- Regnskapsfører: AVERØY REGNSKAPSLAG SA
- Størrelse: Nr. 99 av 324 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Renholdskontroll av båter i fiskeoppdrettsnæringen, samt hygienekontroll av skip.

## Kunngjøringer

- 25.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000207968&sokeverdi=932138263&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STEINAR LAUGSAND HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/930014486-steinar-laugsand-holding-as) | Averøy | - | 1 kr | - |
| [REDOX AS](https://www.norscout.com/no/company/987385979-redox-as) | Averøy | 33 | 122 mill. kr | +21,8 % |
| [HYTTESTYRING AS](https://www.norscout.com/no/company/990787182-hyttestyring-as) | Averøy | - | 5,95 mill. kr | −6,8 % |
| [NORDVEST ENGINEERING AS](https://www.norscout.com/no/company/993519170-nordvest-engineering-as) | Averøy | - | 4,76 mill. kr | −18 % |
| [IN CONCRETO AS](https://www.norscout.com/no/company/918888438-in-concreto-as) | Averøy | - | 1,46 mill. kr | −22,2 % |
| [TVEB AS](https://www.norscout.com/no/company/828999982-tveb-as) | Averøy | - | 1,31 mill. kr | +18,6 % |
| [RETREATS AS](https://www.norscout.com/no/company/935080428-retreats-as) | Averøy | - | 842 960 kr | - |
| [VIKENE MARINE AS](https://www.norscout.com/no/company/932790955-vikene-marine-as) | Averøy | - | 703 468 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
