---
title: "RETORIKA INVEST AS (932146185): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RETORIKA INVEST AS i Sula hadde 39 325 kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/932146185-retorika-invest-as"
---

# RETORIKA INVEST AS

Uoppgitt · Sula

- Org.nr: 932 146 185
- Styreleder: Børre Andreassen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 39 325 kr (+28,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −10 330 kr (Margin −26,3 %)
- Etablert: 2023

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −48,7 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 51,9 % i 2024
- Soliditet: 100,0 % (meget god). Opp fra 96,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 51,9 % | −48,7 % |
| Driftsmargin | - | 38,3 % | −26,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 58,1 % | −49,7 % |
| Likviditetsgrad | 4,68 | 29,22 | - |
| Soliditet | 78,6 % | 96,6 % | 100,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,0 | 0,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 0 | 31 | 39 |
| Driftsresultat | −8 | 12 | −10 |
| Årsresultat | −8 | 12 | −10 |
| Driftsmargin | - | 38,3 % | −26,3 % |
| Sum gjeld | 4 | 1 | 0 |
| Sum driftskostnader | 8 | 19 | 50 |
| Finansresultat | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | −8 | 12 | −10 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 0 |
| Omløpsmidler | 18 | 27 | 16 |
| Sum eiendeler | 18 | 27 | 16 |
| Egenkapital | 14 | 26 | 16 |
| Kortsiktig gjeld | 4 | 1 | 0 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Børre Andreassen: Styrets leder
- Maria Lunden: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: co/ Børre Andreassen, Støleskaret 21, 6037 Eidsnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 00.000 Uoppgitt
- Etablert: 04.09.2023
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Regnskapsfører: [COMPLETUM AS](https://www.norscout.com/no/company/916165994-completum-as)
- Størrelse: Nr. 4 709 av 6 360 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Foreta investeringer i andre selskaper, verdipapirer, eiendom og finansielle instrumenter og det som derved hører til.

## Kunngjøringer

- 30.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000320876&sokeverdi=932146185&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [KRINGLE HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/928182258-kringle-holding-as) | Sula | - | 40 000 kr | - |
| [M.EIKREM INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/926276611-m-eikrem-invest-as) | Sula | - | 29 700 kr | - |
| [BREITEIG HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/929344324-breiteig-holding-as) | Sula | - | 127 211 kr | - |
| [TRIO VEST AS](https://www.norscout.com/no/company/931718401-trio-vest-as) | Sula | - | 27 743 kr | - |
| [PIKAL AS](https://www.norscout.com/no/company/926549677-pikal-as) | Sula | - | 224 389 kr | - |
| [MATSENO AS](https://www.norscout.com/no/company/832052132-matseno-as) | Sula | - | 17 500 kr | - |
| [HENRIETTE K INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/928291553-henriette-k-invest-as) | Sula | - | 256 636 kr | - |
| [MARVAT AS](https://www.norscout.com/no/company/932065282-marvat-as) | Sula | - | 17 500 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 31.05.2026.
