---
title: "MJØS METALLVAREFABRIKK AS (932153408): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MJØS METALLVAREFABRIKK AS i Osterøy hadde 196 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 90 ansatte. Daglig leder er Bjørn Øvsthus. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/932153408-mjos-metallvarefabrikk-as"
---

# MJØS METALLVAREFABRIKK AS

Bearbeiding av metaller · Osterøy · Etablert 1982

- Org.nr: 932 153 408
- Telefon: 56 19 30 00
- Nettsted: [mjosmetall.no](https://mjosmetall.no)
- Daglig leder: Bjørn Øvsthus

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 196 mill. kr (+30,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 19,6 mill. kr (Margin 10,0 %)
- Ansatte: 90 (Opp fra 84 i desember 2025)

## Ansatte

- desember 2025: 84
- februar 2026: 87
- mars 2026: 84
- juli 2026: 85
- september 2026: 86
- oktober 2026: 90

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 9,5 % (tilfredsstillende). Opp fra 8,3 % i 2024
- Likviditet: 2,43 (meget god). Opp fra 2,37 i 2024
- Soliditet: 45,3 % (meget god). Opp fra 44,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 9,9 % | 6,6 % | 8,3 % | 9,5 % |
| Driftsmargin | 5,2 % | 7,7 % | 5,2 % | 9,9 % | 10,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 12,7 % | 15,6 % |
| Likviditetsgrad | 3,12 | 3,17 | 2,04 | 2,37 | 2,43 |
| Soliditet | - | - | 47,8 % | 44,0 % | 45,3 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 1,1 | 1,3 | 1,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 102 073 | 132 851 | 132 695 | 150 514 | 196 092 |
| Driftsresultat | 5 341 | 10 234 | 6 909 | 14 958 | 19 598 |
| Årsresultat | 4 182 | 7 998 | 6 160 | 8 374 | 11 480 |
| Driftsmargin | 5,2 % | 7,7 % | 5,2 % | 9,9 % | 10,0 % |
| Sum gjeld | 36 048 | 46 703 | 87 821 | 112 726 | 120 950 |
| Sum driftskostnader | - | - | 125 786 | 135 556 | 176 494 |
| Finansresultat | - | - | 499 | −4 213 | −4 868 |
| Resultat før skatt | 5 366 | 10 257 | 7 408 | 10 745 | 14 730 |
| Anleggsmidler | 39 144 | 48 748 | 100 554 | 116 547 | 124 225 |
| Omløpsmidler | 63 114 | 72 163 | 67 635 | 84 921 | 96 947 |
| Sum eiendeler | 102 258 | 120 911 | 168 189 | 201 468 | 221 171 |
| Egenkapital | - | - | 80 368 | 88 742 | 100 222 |
| Kortsiktig gjeld | 20 234 | 22 742 | 33 139 | 35 890 | 39 933 |
| Langsiktig gjeld | 15 814 | 23 960 | 54 681 | 76 836 | 81 017 |

## Ledelse og styre

- Bjørn Øvsthus: Daglig leder
- Jan Tore Leikanger: Styrets leder
- Bodil Steinhaug: Styremedlem
- Petter Øvsthus: Styremedlem
- Vidar Yndesdal: Styremedlem
- Marcin Kowalczyk: Styremedlem
- Renete Kaarvik: Styremedlem
- Lisbeth Neu: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Tveitavegen 25, 5282 Lonevåg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.530 Bearbeiding av metaller
- Etablert: 15.04.1982
- Aksjekapital: 752 672 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.1983
- Revisor: [FAKTA REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/986462406-fakta-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 18 av 670 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon, salg samt alt som står i forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 08.09.2026: Kapitalforhøyelse registrert
- 08.09.2026: Aksjekapital endret

## Kunngjøringer

- 08.09.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000734850&sokeverdi=932153408&spraak=nb)
- 08.09.2026: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000734851&sokeverdi=932153408&spraak=nb)
- 15.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000694103&sokeverdi=932153408&spraak=nb)
- 31.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000655751&sokeverdi=932153408&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 01.04.2019: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 7,4 mill. kr
- 07.07.2017: Tilskudd fra NORGES FORSKNINGSRÅD, 4,6 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [K LERØY METALLINDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/933506797-k-leroy-metallindustri-as) | Osterøy | 68 | 111 mill. kr | +17,9 % |
| [STRANDLI AS](https://www.norscout.com/no/company/993425443-strandli-as) | Osterøy | - | 2,4 mill. kr | 0,0 % |
| [FAGERHAUG MASKINERINGSTEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/923632794-fagerhaug-maskineringsteknikk-as) | Osterøy | - | 1,84 mill. kr | −3,1 % |
| [FLOSTRAND OG KNUTSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/933221245-flostrand-og-knutsen-as) | Osterøy | - | 1,03 mill. kr | - |
| [ODALSMYRA AS](https://www.norscout.com/no/company/893418342-odalsmyra-as) | Osterøy | - | 52 500 kr | - |
| [LERØY AS](https://www.norscout.com/no/company/993122912-leroy-as) | Osterøy | - | - | - |
| [LONEVÅG BESLAGFABRIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/828824112-lonevag-beslagfabrikk-as) | Osterøy | 126 | 277 mill. kr | −5,2 % |
| [GUNNEBO ANJA INDUSTRIER AS](https://www.norscout.com/no/company/913021304-gunnebo-anja-industrier-as) | Osterøy | 77 | 280 mill. kr | +16,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.10.2026.
