---
title: "BILCO BILVERKSTED AS (932220377): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BILCO BILVERKSTED AS i Stavanger hadde 1,37 mill. kr i driftsinntekter i 2026. Daglig leder er Jarle Knudsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/932220377-bilco-bilverksted-as"
---

# BILCO BILVERKSTED AS

Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Stavanger

- Org.nr: 932 220 377
- Telefon: 51800575
- Daglig leder: Jarle Knudsen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2026: 1,37 mill. kr (−84,1 % fra 2025)
- Driftsresultat 2026: 219 212 kr (Margin 16,1 %)
- Etablert: 1982

## Nøkkeltall 2026

- Likviditet: 7,90 (meget god). Opp fra 1,57 i 2025
- Soliditet: 87,6 % (meget god). Opp fra 61,4 % i 2025

| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 8,4 % | 11,2 % | - |
| Driftsmargin | 9,0 % | 11,3 % | 15,5 % | 21,7 % | 16,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 20,9 % | 25,5 % | 18,1 % |
| Likviditetsgrad | - | 0,53 | 0,93 | 1,57 | 7,90 |
| Soliditet | - | 20,0 % | 21,2 % | 61,4 % | 87,6 % |
| Gjeldsgrad | - | 4,0 | 3,7 | 0,6 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 7 237 | 7 926 | 8 668 | 8 579 | 1 365 |
| Driftsresultat | 654 | 895 | 1 344 | 1 858 | 219 |
| Årsresultat | 764 | 900 | 923 | 1 075 | 1 112 |
| Driftsmargin | 9,0 % | 11,3 % | 15,5 % | 21,7 % | 16,1 % |
| Sum gjeld | - | 18 688 | 18 565 | 3 678 | 985 |
| Sum driftskostnader | 6 582 | - | 7 325 | - | 1 146 |
| Finansresultat | 326 | - | −336 | - | 940 |
| Resultat før skatt | - | 906 | 1 008 | 1 385 | 1 160 |
| Anleggsmidler | - | 22 692 | 22 735 | 8 041 | 177 |
| Omløpsmidler | - | 658 | 816 | 1 497 | 7 781 |
| Sum eiendeler | - | 23 351 | 23 551 | 9 539 | 7 958 |
| Egenkapital | - | 4 663 | 4 986 | 5 860 | 6 972 |
| Kortsiktig gjeld | - | 1 235 | 875 | 955 | 985 |
| Langsiktig gjeld | - | 17 453 | 17 690 | 2 723 | - |

| 1 000 kr | 2021 |
| --- | ---: |
| Driftsinntekter | 6 776 |
| Driftsresultat | 696 |
| Årsresultat | 1 046 |
| Driftsmargin | 10,3 % |
| Sum gjeld | - |
| Sum driftskostnader | 6 080 |
| Finansresultat | 417 |
| Resultat før skatt | - |
| Anleggsmidler | - |
| Omløpsmidler | - |
| Sum eiendeler | - |
| Egenkapital | - |
| Kortsiktig gjeld | - |
| Langsiktig gjeld | - |

## Ledelse og styre

- Jarle Knudsen: Daglig leder og styrets leder
- Endre Frøiland: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Maskinveien 16, 4033 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 95.310 Reparasjon og vedlikehold av motorvogner
- Etablert: 15.03.1982
- Aksjekapital: 150 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.1982
- Revisor: [CROWE STAVANGER REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/985182736-crowe-stavanger-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [ECIT KRR AS](https://www.norscout.com/no/company/999221394-ecit-krr-as)
- Størrelse: Nr. 2 273 av 2 968 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Bilverksted, salg av bildeler og bilrekvisita, samt virksomhet som står i forbindelse med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomheter.

## Siste endringer

- 13.08.2026: Revisor endret
- 09.07.2026: Styret endret
- 11.06.2026: Daglig leder endret

## Kunngjøringer

- 13.08.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000688824&sokeverdi=932220377&spraak=nb)
- 09.07.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000522928&sokeverdi=932220377&spraak=nb)
- 07.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000514782&sokeverdi=932220377&spraak=nb)
- 11.06.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000369218&sokeverdi=932220377&spraak=nb)
- 07.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000100250&sokeverdi=932220377&spraak=nb)
- 09.10.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000780683&sokeverdi=932220377&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [DINITROL INSTITUTT AS](https://www.norscout.com/no/company/921793928-dinitrol-institutt-as) | Stavanger | - | 1,89 mill. kr | +51,7 % |
| [KAROSSERI MAGI AS](https://www.norscout.com/no/company/913060849-karosseri-magi-as) | Stavanger | - | 1,23 mill. kr | +1,3 % |
| [ÅSENSENTERET ANTIRUST AS](https://www.norscout.com/no/company/997398807-asensenteret-antirust-as) | Stavanger | - | 1,91 mill. kr | +5,4 % |
| [RB TUNING AS](https://www.norscout.com/no/company/931262750-rb-tuning-as) | Stavanger | - | 1,15 mill. kr | −56,3 % |
| [DEKK-SKIFT SOMMERFELDT AS](https://www.norscout.com/no/company/912686760-dekk-skift-sommerfeldt-as) | Stavanger | - | 2,4 mill. kr | +0,5 % |
| [ROGALAND VULK AS](https://www.norscout.com/no/company/897097362-rogaland-vulk-as) | Stavanger | - | 1,13 mill. kr | +9,6 % |
| [I JONASSEN MOTORVERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/935508304-i-jonassen-motorverksted-as) | Stavanger | - | 2,54 mill. kr | +4,0 % |
| [RENBIL TASTA AS](https://www.norscout.com/no/company/918569537-renbil-tasta-as) | Stavanger | - | 1,11 mill. kr | +2,7 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 08.07.2026.
